Manifest Rozwoju Krótkofalarstwa Polskiego - Burzenin 2015
Sprawozdanie ze spotkania
Maciek ma rację. Niemniej gdyby:
- ten odbiornik był na pasmo 7MHz,
- był modułowy,
- miał choćby najprostszą syntezę,
To byłoby znacznie lepiej, prawda?

Bo odpadłyby odbiorniki z pływającym VFO znane np. z konstrukcji Traper. Nie ma sensu, by początkujący musiał walczyć z dryftem. To nie ta epoka.

Websdr nie bardzo warto polecać do "pochwalenia się" przez dzieciaki, bo na stronę WWW takiego odbiornika może wejść każdy. Ponadto wymaga on siedzenia przed komputerem. Dzieciaki mają dziś tego zbyt dużo i takie radio ma szansę odciągnąć od komputera. To ma sens i rodzice być może spojrzą na radio pomyślnym okiem - być może właśnie z tego powodu.

Macku uważam, że trzeba nadal robić swoje i robić to dobrze. Pierwsze efekty już widać. Kolejne też będą.

SP3SLU - przemyślcie proszę jeszcze raz wymagania. Bo skoro szczegóły są znane redakcji, to znaczy, że projekt ma już ustalony cel. Może porady Maćka i moje pomogą?