QRO w zawodach krajowych
Wstyd!
Będzie. Do tej pory najważniejsze wnioski sprawdzałem ręcznie (dlatego tyle czasu zajmowały najprostsze wnioski przy 5 tysiącach spotów). Tam będzie jeszcze więcej ograniczeń, między innymi trzeba będzie sprawdzać czy spoty na harmonicznych na konkretnym skimmerze zależą od ogólnego sygnału wszystkich spotów tego skimmera. W ogóle sporo wniosków mam, ale nie mam czasu tego teraz programować ani nawet spisywać w bardziej czytelnej formie. Na razie są jako komentarz w kodzie kilku procedur PL/SQL. Użyłem Oracle'a gdyż jego analitykę znam - po prostu najprościej było zaprogramować szybką procedurę wykrywania zdarzeń, a następnie wykreowaną listę wrzucić do płaskiej tabeli i przetworzyć już w prostym Accessie (chociaż same procedury wcale nie były takie proste). Zacząłem już API do wyliczania parametrów zależnych od odległości między lokatorami (jeśli jest znana), ale nie skończyłem tej pracy - QRL niestety ma swoje ograniczenia, doba ma tylko 24h.
Docelowo to się zrobi na open source na którejś z otwartych licencji. Być może także zaproponuje sieci reversebeacon.net by wrzuciła do swojego API. Wtedy każdy niezależnie będzie mógł sprawdzić to, co będzie chciał.

edit - początkowo moim celem nie było bezlitosne batożenie badzewiarzy wyzywanych pod pręgierz. Jak pewnie zauważyliście, w pierwszych postach wrzuciłem informacje bez znaku, licząc na to, że "bohater" się opamięta. Nie pomogło? Pojawiły się znaki. Nie pomogło? Pojawiły się ważniejsze informacje, które kompromitowały stację. To pomogło, bo zanotowaliśmy poprawę i nie jest to tylko moje spostrzeżenie. Teraz trzeba pójść za ciosem i sprawić, by w krajowych zawodach ludzie nadawali normalną mocą (czyli bez kilowatorych wzmacniaczy) sami z siebie i by zadbali o jakość emisji radiowej.

A silny sygnał z 1,5kW niech zostawią na CQWW, WPX, SPDX contest, memoriał im. E. Krenkela i podobne zawody. Tam się przyda.


  PRZEJDŹ NA FORUM