Aktywności radiowe na ISS

SQ4IXT pisze:

Druga sprawa,szkoda ,że łączność przez telemost.Nie bardzo rozumiem tą ideę.Chyba ekstra frajdą byłaby łączność ze stacją przelatująca akurat nad głowami podekscytowanych uczniów.

Telemost to nadal łączność radioamatorska. Widać mieli jakieś powody aby przenieść stację naziemna radioamatorska że szkoły w Nowogardzie do Argentyny.

SQ9LBE pisze:

SQ4IXT pisze:

Zgadzam się z przedmówcą.
    Równie dobrze mogli by się połączyć z ISS przez Skype'a. To nie sztuka.

A frajda nie tylko była by dla uczniów ale i dla innych słuchaczy z kraju nad którym jest przelot i kontakt ze szkołą.

To nie sztuka? Rozumiem że w styczniu 2016 skladasz wniosek o łączność ARISS? Super ☺