Nieuczciwi handlujący / problem z transakcjami
Masz zastrzeżenia co do tych którzy wystawiają swoje towary na giełdzie nie podając lokalizacji, z góry ich podejrzewasz o przekręt.
Jaką masz gwarancję że ten który ujawnia wszystko tj nazwisko, znak, namiary jest uczciwym sprzedającym.
Osobiście nie widzę gwarancji uczciwości ani w jednym przypadku ani w drugim.

Swego czasy będąc naiwnym wierząc w uczciwość krótkofalowców wyraziłem chęć zakupu pewnego urządzenia na giełdzie RS, odpowiedziało dwóch sprzedających podając pełne namiary.

Jeden ten ze Szczecina przysłał mi urządzenie niesprawne za które pobrał już pieniądze, po odesłaniu niesprawnego urządzenia do nadawcy zwrócił mi niepełną kwotę( nie 100%) wcześniej pobraną za urządzenie sprawne. Dodam że praktycznie wymusiłem na nim przyjęcie swojego bubla.

Drugi ten z Częstochowy przysłał mi urządzenie totalnie uszkodzone(pourywane elementy po zdemontowaniu pokrywy), totalny szrot.
Nauczony pierwszym przykrym doświadczeniem zastrzegłem że zapłace dopie3ro po sprawdzeniu czy urządzenie jest sprawne.
Oczywiście urządzenie odesłałem do nadawcy ale już na jego koszt. Rżnął totalnego głupa że nie był świadomy stanu technicznego tego badziewia które przysłał jako sprawne.

Co dało to że oboje nie ukrywali swoich całkowitych namiarów ????? Totalnie nic nie dało, oboje okazali się oszustami z nazwiskiem, znakiem i adresem.

Zaliczając te dwie totalnie nieudane transakcje z giełdy zostałem rzaz na zawsze wyleczony z zakupów z second hand i przed takimi zakupami zawsze ostrzegam innych żeby cokolwiek kupowali zawsze z kimś kto wie co należy sprawdzić w danym urządzeniu.

Nie bądź naiwnym i nie wierz w to że ktoś kto podaje swoje namiary jest na bank kryształem, że gwarantuje udaną transakcję. Oczywiście większość sprzedających kolegów ma zapewne dobre intencje.
____________
Greg SP2LIG


  PRZEJDŹ NA FORUM