Dyskusja o EmCom
    HF1D_ex_SP1JPQ pisze:

Szkoda, że koledzy nie przeczytali tego co na SP EmCom PZK napisano już w dniu 3 września.
    Zacytuję:

======================
    W nawiązaniu do ustaleń z panelu dyskusyjnego SP EmCom, który odbył się w dniu 30 maja 2015 r. w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Krótkofalowców ŁOŚ 2015, informujemy, że w czasie zbliżającego się Zjazdu Technicznego Krótkofalowców SP w Burzeninie (11-13.09.2015 r.) będzie miało miejsce spotkanie grupy SP EmCom, mające na celu podpisanie wniosku do Zarządu Głównego PZK o utworzenie Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK "SP EmCom". Spotkanie grupy odbędzie się w sobotę 12.09.2015 r. po zakończeniu w tym dniu części oficjalnej Zjazdu (godz. 11-13). Spotkanie będzie prowadził Piotr Skrzypczak SP2JMR - wiceprezes PZK. Przypomnijmy, że do złożenia formalnego wniosku o utworzenie klubu potrzebnych jest co najmniej 15 podpisów członków PZK.

===================================

Jurku szkoda, że nie skopiowałeś całego tekstu, bo najwięcej jak widzę mają do powiedzenia, ci, którzy nie byli w Burzeninie.
Oto brakujący tekst:
=======================
Na miejscu w Burzeninie pozostajemy w kontakcie na kanale 145.500. Ponadto informujemy, że zgodnie z planem Zjadu, dzień wcześniej, tj. w piątek 11.09.2015 r. o godz. 16:00, odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony łączności kryzysowej.

Teraz uwaga do fragmentu tekstu przedstawionego przez Ciebie.

Czyli co z tego wynika? Spotkanie założycielskie odbyło się w dniu następnym a nie podczas panelu dyskusyjnego.

kolejny cytat z komunikatu:

Wynika to wprost ze Statutu PZK, że aby założyć ogólnopolski klub PZK musi to zrobić przynajmniej 15 aktualnych członków zwyczajnych i nadzwyczajnych.
Polecam lekturę par. 46 Statutu PZK.

Dla przypomnienia. Nagłówek ze strony SP EmCom z moim podkreśleniem.
[b]SP EmCom (SP Emergency Communications) jest komórką organizacyjną, działającą w strukturze Polskiego Związku Krótkofalowców (OPP Nr KRS: 0000088401), zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców oraz czynnie uczestniczącą w życiu społecznym kraju poprzez bezinteresowne niesienie pomocy obywatelom oraz wspieranie służb odpowiedzialnych za działania w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie organizacji rezerwowych sieci łączności.[b]

Chcecie działać profesjonalnie ale nie zapominajcie o papierach. Z kim władza lokalna będzie rozmawiać o współpracy. Z jakąś nieformalną grupą zapaleńców, czy z przedstawicielami funkcjonującej organizacji.
Tu jest przykład
Waldek jako prezes DOT miał prawo samodzielnie podpisać takie porozumienie, ponieważ OT, któremu prezesuje posiada osobowość prawną. Taka osobowość ma tylko kilka OT w kraju.