GDZIE SPRAWOZDANIE ?
To jest fascynujące...
Tyle tylko, że mnie przeserdecznie zwisa fakt posiadania - czy też nie posiadania przez PZK BIPu.
- Sprawozdania muszą być i tak opublikowane na stronie ministerstwa.
- Odpowiedź na wniosek o udzielenie informacji publicznej musi mi zostać udzielony w formie jakiej sobie zażyczę i mogę go potem publikować wszem i wobec.
- Okazało się nawet, że w przypadku OPP trzeba opublikować nieanonimizowane umowy. I jak się uprę, to też je mogę dalej publikować.

Powiem więcej - jestem zwolennikiem zniesienia obowiązku prowadzenia BIP przez NGO
"Organizacje podpisane pod listem kierowanym do Rady Działalności Pożytku Publicznego wspierają działania mające na celu zdjęcie z NGO-sów obowiązku samodzielnego prowadzenia BIP-ów. Pod pretekstem jawności nie należy wprowadzać i akceptować bardzo uciążliwych obowiązków administracyjnych, które mogą zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności społecznej – argumentują. " Zgadzam się z tą argumentacją...
http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1008562.html

To po co ja jako członek PZK mam w sprawie "głupiego BIPu" lecieć do sądu? Mnie wystarczy wypełnianie przez PZK wymienionych na początku obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych w zakresie informacji publicznej.

Ale to jest moje stanowisko.
A prawo jest jakie jest...
ktoś w końcu pójdzie.

MAc
mrn

PS. opowieści o prawie stanowionym a nie precedensowym może pisać tylko ktoś, kto nie widział sędziów grzebiących w LEXie ;-)


  PRZEJDŹ NA FORUM