pytanie o pozwolenie i o hel/wodór
Wodór odpuść, szkoda życia. Skoro nie masz doświadczenia z gazami, to dla swojego i innych bezpieczeństwa ten gaz odpuść. Gwint wyjściowy zaworu dla helu i wodoru ma taką samą średniće, ale odwrotny kierunek zwojów (wodór ma "lewy" gwint). Na wyjściu z butli MUSISZ mieć reduktor, może być od argonu/co2, to te same reduktory. Butla koniecznie przymocowana do czegoś stabilnego, żeby nie upadła i żeby nic nie uderzyło w zawór. Wyrwanie zaworu, to śmierć.
A hel ma jeszcze jedną zaletę: można się nim "sztachnąć" i przez chwilę śmiesznie się gada:-) Nie jest to szkodliwe dla zdrowia w ogóle, o ile się nie przesadza.
Wadą helu jest jego cena. Za napełnienie czterdziestolitrowej butli zapłacisz około 800zł, ale wiem, że na portalu jest wystawiona 8l za 250zł (łącznie z butlą). Nie mam pojęcia ile potrzeba jest gazu do napełnienia balonu, nie robiłem tego nigdy.