QRO w zawodach krajowych
Wstyd!
Słuchałem podczas zawodów 50 lat KEY i uważam, że naprawdę były to bardzo sympatyczne zawody. Drugie takie to były zawody z kluczy sztorcowych (odsłuchałem nagrania, w tym czasie byłem w drodze).
Właśnie dlatego dziwiło mnie zachowanie kontestmanów, którzy mogli chociaż w tym jednym przypadku zachować się uczciwie i nie podłączać "wspomagaczy", gdy nie są potrzebne.
Przez takie czarne owce mamy potem zrobioną gębę - bo dyskusję na temat obecności harmonicznych polskich stacji na CW już słyszałem kilka razy wśród hamsiaków za granicą. Myślałem, że to sprawa historyczna i stąd powstał odcinek SP5OJCA o klubie który walił CQ z Wieloryba na siódemce, a na 21 mu się deiksy zgłaszały. Tak, wiem, to był autentyk i były takie DWA kluby, jeden z nich miał końcówkę, drugi całego Wieloryba. Tymczasem sprawa wcale nie jest taka stara.
Mechanizm wychwytywania spotów z harmonicznych na CW muszę jakoś usprawnić. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że w wynikach analizy danych ze skimmerów za ostatnie kilka tur zawodów krajowych będą pojawiać się spoty tych samych stacji z SP...


  PRZEJDŹ NA FORUM