GDZIE SPRAWOZDANIE ?
    SP6ZJP pisze:


    To, że Ktoś nie ma nie oznacz że nie ma obowiązku mieć. Przejrzyj strony powiatów, gmin, szkół- tam ten BIP powinien być. To oni są głównie narażeni na kontrole. To oni muszą tam zamieszczać informacje o przetargach. Są specjalne programy do przeszukiwania stron BIP i są firmy, które się tym zajmują. Wyłapują te informacje i sprzedają je przedsiębiorcą. Coś w rodzaju brokerów.
    Ma tu też zastosowanie Ustawa o zamówieniach publicznych. Co do PZK, to może na BIP-ie ogłaszać np. konkurs na zakwaterowanie na obóz, konkurs na katering, itp.


Nie obrażasz mnie bo Twoje stwierdzenie nie poparte odpowiednimi przykładami, wywodem nic dla mnie nie oznaczają. Przykro mi, ale wielokrotnie miałem do czynienia z administracją Państwową oraz komisjami rozpatrującymi wnioski o dofinansowanie (tu masz rację, bo mylnie powiedziałem dotacje) i nie mam dobrej opinii o ich wiedzy, dlatego przytoczona Twoja "pozycja" nie przekonuje mnie o słuszności i racji.

--------

Sam kolego sobie zaprzeczasz, podałeś przykłady organizacji/jednostek podlegających pod Państwo, wspominałem o tym kilka dni wcześniej, że to też jedna z wykładni do konieczności stosowania BIP-u.

-------

Nie zgodzę się z opinią gdyż posiadanie BIP-u dotyczy szczególnego stowarzyszenia którego pozycja jest ujęta w stosownej ustawie (które de facto dalej go nie ma), a przytoczone wyroki dotyczą udostępnienia informacji publicznej, a nie posiadania biuletynu..ale odpuszczam temat, zobaczymy jak to się potoczy.


  PRZEJDŹ NA FORUM