Manifest Rozwoju Krótkofalarstwa Polskiego - Burzenin 2015
Sprawozdanie ze spotkania
Serce rośnie. Byłem tylko na I części dyskusji Burzenin - piątek 11.09.2015. Ważniejsze myśli notował Waldek 3Z6AEF. Są jeszcze takie tematy...Może warto uwzględnić / wykorzystać / rozwinąć :

- szkolenie HAM's w nowym ujęciu IARU

- inicjatywa YCP (Youth Contesting Program) w realiach SP

- doświadczenia z udziałów SP w YOTA (Youngsters on the Air)

- "Licencja i co dalej ?" program aktywizacji i utrzymania przy hobby osób, których świadectwo op. bądź licencja szybko trafiły do szuflady

- idea pospolitego ruszenia "Aktywny nadawca wprowadza i przysposabia do fachu 1 adepta" nie każdy, ale ...

- obudzić moc uśpioną w klubach "W każdym klubie KF, prócz starych wyjadaczy, działa co najmniej 1 nadawca zdolny i chętny przyjąć nowicjusza tak, aby nie zwiał po pierwszej wizycie"

- organizować więcej niż 1 wakacyjny obóz szkoleniowy PZK z dofinansowaniem zewnętrznym, zimowiska

- wniknąć między Harcerzy na poziomach lokalnych, klub PZK, LOK oferuje zajęcia na obozie lub w ciągu roku szk.

- ARISS kluczem (wytrychem) do szkół i kuratoriów. Nie wszyscy kochają ARISS, gdyż nie ma tam TRX KF i ant dipol pan zielony Jednak seanse łączności z ISS i konferencje ARISS są naszym potężnym atutem propagandowym, przyciągają uwagę dziesiątków nauczycieli, setek uczniów, mediów, a nawet kuratorów. Stąd już bliżej do MEN, do którego trudno nam się przebić od lat (PZK).

Jurek SP3SLU