Paramilitarnie - łączność z innego punktu widzenia
    sp3suz pisze:

@SWL SP5 Kolego. Może i Ty masz wiedzę ale sposób myślenia to masz nie za bardzo.

Przygadał kocioł garnkowi..

sp3suz pisze:

Nauka o którą Ci tak bardzo chodzi odbywa się właśnie na pasmach na których pracują urządzenia, także i te wojskowe.Poza tym ludzie ci po to używają tych urządzeń żeby się uczyć.

Jeśli chcą pracować na urządzeniach wojskowych to niech idą do zawodowego wojska!

Czy kolega nie rozumie, że niedozwolone jest używanie/pracowanie na urządzeniach wojskowych bez posiadania odpowiednich uprawnień? I tu niestety cywilne uprawnienia nie mają mocy.

sp3suz pisze:

Na dodatek, szkolenie prowadzą emerytowani oficerowie więc nie peniaj, dadzą chłopaki radę.

Czyli ludzie pokroju emerytowanego generała Packa?

Niestety, ci ludzie nie mają żadnego prawa szkolić ludzi z organizacji paramilitarnych z obsługi urządzeń przeznaczonych dla wojska.

sp3suz pisze:

JA jestem silniejszy i mogę podsłuchiwać , zakłócać , przeszkadzać, i strzelać do wroga bo to mój patriotyczny obowiązek.

No to kolega pokazał swoje prawdziwe oblicze !!

Proponuję wyjść z domu z giwerą i zastrzelić pierwszą lepszą osobę. Przecież kolega napisał, że ma patriotyczny obowiązek!

sp3suz pisze:

a o "papiery" krótkofalarskie możesz być spokojny, to "się już robi"

A kilka postów wstecz napisał kolega, że:

sp3suz pisze:

osoby zajmujące się łącznością w ASG maja uprawnienia krótkofalarskie, przynajmniej te na "górze" a z tego co jest mi wiadome uczą się tego dość intensywnie.

Czyli jednak ludzie ze Strzelca i ASG nie mają uprawnień więc czego ich uczy organizacja zrzeszająca polskich krótkofalowców? Pracy na pasmach bez zezwoleń? Wynika, że tak..

sp3suz pisze:

ale nie wszyscy musza to wiedzieć. o pasma lotnicze też się nie martw. Nikt niepowołany się tam nie szwenda.

Każdy kto bierze w dłoń radiotelefon z możliwością nadawania musi wiedzieć, że może pracować tylko tam, gdzie zezwala na to jego pozwolenie (wyjątkiem jest PMR i CB).