QRO w zawodach krajowych
Wstyd!
    EI2KK pisze:

SWL_SP5.... sie nie przejmuj.. to takie celowe dzialania zeby odwrocic uwage od tego co napisales... wiekszy problem sie robi z twojej pomylki niz zaczynania zawodow kilka minut przed czasem... zaslona dymna postawiona... tylko czemu...? czyzby....? ..moze... ...kto wie....

Nie przejmuję się tym, że ktoś mnie łapie za słowa.

SP5XMI zwrócił na poważny aspekt czyli nadawanie z mocą większą niż przewiduje regulamin zawodów.

Gdyby uważnie przyjrzeć się tegorocznym zawodom zielonogórskim to poza pracą grubo przed godziną 17 występowała jeszcze jedna sprawa na którą organizatorzy nie zwracają uwagi czyli prawdziwy raport słyszalności.

W czasie ZZ było wiele osób które nie umiały w jednej relacji odebrać poprawnie znaku a mimo to podawały raport 5/9. Wiele takich osób powinno mieć niezaliczoną łączność.

Jednak hitem była kobieta, krótkofalowiec z okręgu 6, która kilkadziesiąt sekund nie umiała odebrać litery "U" czy to w literowaniu polskim czy angielskim. Wkońcu odezwali się inni koledzy w czasie łączności i podpowiedzieli co to za litera.

Co było jednak najbardziej niepoważne? Że podała raport 5/9!

W tym temacie odezwały się osoby które szkolą młode osoby do pracy na pasmach. Szkoda jednak, że słysząc takie młode głosy w eterze, nawet one nie umiejąc poprawnie odebrać znaku podają raport 5/9!

Dlaczego?

Nie mówcie koledzy, że takie osoby dopiero się uczą bo w weekendy bardzo często na pasmach można usłyszeć młody narybek któremu podpowiadają starsi koledzy nawiązać łączność i zawsze mówią 5/9.

Szkoda, że nie uczy się młodych ludzi mówienia prawdziwych raportów słyszalności bo takie coś zostaje u nich już na całe życie.

A w zawodach powiedzenie innego raportu niż 5/9 skutkuje tym, że kolega po drugiej stronie automatycznie powie, że nagle mu się zmieniły warunki i prosi o łączność w późniejszym terminie.