Co Was wkurza w fabrycznych TRXach
Piszemy tylko negatywy, malkontenci mile widziani
Dodam jeszcze coś od siebie. FT 901 DM. Fajne radio tylko uboga wersja. Wszystkie które trafiłem były z podstawowym zestawem filtrów. W dodatku ustawienie wzmocnienia wzmacniacza wejściowego według fabryki jest do niczego. Cholerstwo po prostu szumi i ma zbyt krótka charakterystykę wzmocnienia w.cz. Czyli daje się regulować od -do pewnego punktu , a potem już nie daje się słuchać.Nadajnik uzyskuje porządne brzmienie na oryginalnym mikrofonie TYLKO z załączonym kompresorem i ustawionym na określoną godzinę.Żeby ustawić porządnie punkt pracy tranzystora na wejściu odbiornika trzeba mieć fabryczne kable. Nie wykonalne w warunkach amatora. Ale... na dodatkowym pasmie otwiera się czterdziestka CB na pełnej mocy i te same emisje co na amatorskich! Można zrobić dodatkowe pasmo, np. 24 MHz lub 18 MHz! Nie próbowałem tego ale mając pojecie da się zrobić.
Alinco DR112. Bardzo fajne wytrzymałe radio ale... układ włącznika do d*.Ile ja się nakombinowałem żeby ten tranzystor najpierw odnaleźć apotem wymienić! Zainteresowanym podpowiadam - BD140 podchodzi i otwory na końcówki pasują tylko ,że tamten oryginalny jest SMD a ten BD jest za duży i "wisi" nie zamocowany na drutach.
Baofeng UV3R - niech mi ktoś wytłumaczy logicznie JAK DO CHOLERY używać banków pamięci i skanera?? Znam angielski, umiem czytać instrukcję, ale...
Myslę ze w każdym z naszych urządzeń |COŚ jest do poprawienia. cool


  PRZEJDŹ NA FORUM