Organizacja pracy na radiu podczas imprez/zagrożeń/prowadzenia sztabu kryzysowego
1. Dobór właściwych ludzi o predyspozycjach na takie działania:
- znakomita podzielność uwagi;
- dysponujące dobrym, stabilnym i czytelnym głosem - na tym problemie wykłada się najwięcej operatorów;
- zimna krew i brak skłonności do panikowania;
- znakomita pamięć krótko i długoterminowa;
- umiejętność bardzo szybkiego i bezbłędnego pisania na klawiaturze a także czytelnym pismem ręcznym;
2. Dobór sprzętu nieradiokomunikacyjnego na takim centrum; kieruj się zasadami przjętymi dla Kontroli Ruchu Lotniczego, (tabliczki, stosy, zestaw map logistycznych lub map nadających się do tego celu).
3. Właściwe przeszkolenie całego grona centrów w zasadach pierwszej pomocy, najlepiej po prostu "zaliczyć" Szkołę Ratownictwa. Chodzi o fakt dobrej znajomości przez personel podstawowych zasad ratownictwa, by w decydujących momentach nie było niepotrzebnych pytań.

To tak na początek przed rozpoczęciem jakichkolwiek spraw technicznych.

I zasada generalna tego typu "imprez": jak dojdzie co do czego, to nie będziesz miał zasilania z sieci energetycznej, telefonów komórkowych, internetu, telefonów stacjonarnych, wody, kanalizacji i ogrzewania. Możesz liczyć tylko na to czym sam dysponujesz.