Który trx wybrać?
    Dziki_Waldek pisze:

Nie szukam all mode bo jak coś jest do wszystkiego to jest do...choć nie w każdym przypadku oczywiście.

Tu jest właśnie taki przypadek. Transceivery all mode z racji na wysokie wymagania emisji SSB i CW, będą miały bardzo dobre odbiorniki także w FM. Także moim zdaniem szkoda pieniędzy na transceiver wyłącznie FM. Róznica jest taka, że na FM z okolic Karwi rozmawiam z kolegą z Władysławowa, ewentualnie wchodzę na przemiennik "kaszubskie oko". Na CW gdy się pasmo otworzy, robię QSO z kolegą ze Szwecji. Na tym samym paśmie 144MHz. Do tego masz niejako "gratis" wszystkie pasma KF i wszystkie emisje z całkiem niebagatelną mocą 100W.
Szkoda pieniędzy na transceiver, który ma tylko FM. Kiedyś popełniłem ten błąd i więcej już go nie popełnię. Do FM kupuje się taniego Baofenga i już, do fajniejszych łączności używa się transceivera all mode podobnego do FT857 lub FT100.