DLACZEGO FORUM KLUBU SP7PKI STAŁO SIĘ TAK POPULARNE ? TO ZWYKŁY KLUB.
    SQ5KLN pisze:

    Myślę że temat "castingu na adminów" Cris podrzucił bardziej w ramach nawiązania do działania innych forów internetowych niż dlatego, że jest to rzeczywiście potrzebne. Na innych forach potrafi panować swego rodzaju "wyścig szczurów" i "ścieżka kariery" od zwykłego czetelnika poprzez zbieranie punktów aby mieć możliwość pisania postów, potem punkty na zakładanie włąsnych tematów, potem moderator działu a potem moderator całego forum, potem admin itd. - co powoduje podział użytkowników na "równych i równiejszych". Forum SP7PKI nie funkcjonuje w oparciu o taki model (każdy ma takie same prawa i możliwości, każdego dotyczy ten sam regulamin, niezależnie od tego czy ma 50 lat stażu na pasmach albo czy jest prezesem PZK, czy też na przykład godzinę temu dowiedział się o tym, że jest coś takiego jak radio i chce się pobawić w CB, PMR czy krótkofalarstwo i nie ma pojęcia od czego zacząć).

    Swoją drogą w czasach świetności usenetu były też grupy moderowane, czyli wysyłało się posta i musiał on zostać zatwierdzony przez moderatorów grupy aby stał się publicznie dostępny - to zwykle powodowało naturalną śmierć grup moderowanych (porządek rozumiany subiektywnie przez moderatora był ważniejszy od swobodnego przepływu treści). Przetrwały tylko te z moderacją "postsending" (czyli post z zasady był od razu publikowany i ewentualnie moderator go usuwał) albo z rejestracją użytkowników (czyli moderator decydował o aktywowaniu/blokowaniu konta usera a nie o moderowaniu każdego posta).

    Edit: No i ważna jest prostota obsługi - nasze hobby jest specyficzne, uprawia je dużo starszych osób, które nie zawsze są biegłe w obsłudze komputerów, prostota obsługi (w tym materiały szkoleniowe w postaci filmów) powoduje, że to forum jest na prawdę dla każdego.


Myślę że obecni admini są wystarczający, a ADE jak ma ambicje to może
sobie założyć własne forum i być tam adminem, moderatorem i czym tylko
zapragnie.


  PRZEJDŹ NA FORUM