FT-2000D
    rey pisze:

    Robi się ciekawie według teorii demagogii co niektórych krótkofalowców najważniejsza jest antena to ja proponuje tak na tej samej antenie postawić może nie FT 2000 pomińmy to radio ale K3S FTDX 5000MP lub TS 590SG kontra TS 2000 radio które nawiasem mówiąc by nie powiedzieć dosadnie słyszy wręcz perfekcyjnie na kf hehe i zobaczyć ile DX i ekspedycji na tym sprzęcie da się zaliczyć zrobić no bo przecież każde słyszy to samo pan zielony A tak dla ochłody załączam coś tutaj odnośnie FT 2000 podpowiem tam na samym dole http://www.remeeus.eu/hamradio/pa1hr/productreview.htm
    pan zielony 73 MichałMichał, nie chciałbym żebyś mój post odebrał jako demagogię, nie znam długości Twojego stażu operatorskiego ale tak postawione pytanie dowodzi że ten staż nie jest za długi albo nie wyciągasz odpowiednich wniosków.

Mianowicie, nie ma żadnej gwarancji zrobienia QSO przez np. Bolka w miejscowości X posiadającego jeden z wymienionych przez Ciebie TRX'ów z anteną np 5 el Yagi w przeciwieństwie do np. Józka z miejscowości Y również posiadającego jeden z wymienionych przez Ciebie TRX'ów z tą sama anteną 5 el Yagi.

Propagacja będzie w tym samym momencie układała się pomiędzy DX'em a Józkiem z miejscowości Y, natomiast tej propagacji będzie brak pomiędzy DX'em a Bolkiem z miejscowości X. Normalne zjawisko często występujące.
Wg Twojej teorii Radio Józka będzie cacy bo zaliczył QSO a to samo radio Bolka będzie be bo nie zaliczył QSO. Takie porównanie jest o d.... rozbić.

Po raz kolejny napiszę że do zrobienia QSO jest bezwzględnie potrzebna propagacja i antena, kolejność reszty(m in TRX, operator) to już jest rzecz umowna.
______________
Greg SP2LIG


  PRZEJDŹ NA FORUM