Nowy Klub Krótkofalowców: SP9JKK
    sq9fmp pisze:

    Witam, jako, że to ja procedowałem rejestrację klubu pod znakiem SP9JKK i miałem wpływ na jego wybór (dodam świadomy wybór), pozwolę sobie załączyć fragment opracowania kodeksu krótkofalowca 1928 roku. Mam nadzieję, że zakończy to wszystkie bezsensowne wzajemne ataki a zamiast nich ktoś zapyta czy nie potrzebujemy pomocy w instalacji anten, wsparcia technicznego, merytorycznego, sprzętowego itp.Proponuje poczytać i wyciągnąć wnioski.

    1.Krótkofalowiec jest taktowny i dżentelmeński. W swoich działaniach nigdy nie uczyni czegoś co mogłoby sprawić komuś krzywdę i odebrać radość z uprawiania wspólnego hobby.
    2.Krótkofalowiec jest oddany swojemu umiłowanemu hobby, przy czym wspiera innych podobnych entuzjastów radia w kraju i na świecie. Jest także lojalny wobec krajowego stowarzyszenia krótkofalowców oraz IARU – Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej.|
    3.Krótkofalowiec jest postępowy. Swoją radiostację utrzymuje na najwyższym poziomie technicznym w sposób gwarantujący jej prawidłową i efektywną pracę. Dzięki temu jego praca w eterze jest bez zarzutu. Jest przy tym otwarty na wszelkie nowości z dziedziny technicznej i operatorskiej.
    4.Krótkofalowiec jest koleżeński. Zawsze chętnie służy życzliwą radą i pomaga innym w rozwiązywaniu problemów. Jest uczynny, cierpliwy i darzy szacunkiem innych krótkofalowców.
    5.Krótkofalowiec jest rozważny. Pamięta, że krótkofalarstwo to tylko jego hobby, które nigdy nie może kolidować z obowiązkami wobec rodziny, szkoły, pracy i społeczeństwa.
    6.Krótkofalowiec jest patriotą. Musi pamiętać, że jego wiedza, umiejętności operatorskie i stacja radiowa zawsze mogą być przydatne dla kraju i społeczeństwa.

    Opracowanie na podstawie Kodeksu Krótkofalowca (1928) autorstwa Paula Segala, W9EEA. Tekst zaczerpnięto ze strony Kolegi SP3QFE

    Z pozdrowieniami dla wszystkich bez wyjątków Artur SQ9FMP



Prawie jak dekalog .,. ciekawe jak ten zbiór zasad został opracowany. Jest ok ale człowiek uczy się na błędach.

Więc autor tych zasad musiał doświadczyć czynów złych aby opracować ten zbiorek.
Bardzo ciekawe to jest.


  PRZEJDŹ NA FORUM