Nasłuch służb rozmawiających przez przemiennik
  SP2LIG pisze:

  SQ6ADE.

  Kris, o jakim piraceniu Ty wspominasz ??? QSO tam robił to cały świat. Członkiem polskiej grupy AT byłem ponad piętnaście lat z klasą S operatora. W polskiej grupie AT było zawsze ok 500 członków totalnie legalnie działających zapisanych w AT log book,u ogólnie dostępnym z adresami również dla ówczesnego PIR, a następnie PAR,u. Podobnych grup legalnie działających(425,555) w SP było kilkanaście z podobna ilością członków.
  Taka sytuacja zapewne trawa do dnia dzisiejszego i nikogo to nie boli poza Tobą, nikt nikogo za tą działalność nie ściga.

  Wiec o jaki piraceniu jest mowa, na siłę chcesz połączyć tamte czasy oraz tamtych ludzi i chcesz to porównać z dzisiejszym podsłuchem służb, nijak to nie ma rąk ani nóg.
  Weź sobie odpuść temat 555, chłopaki którzy przyszli z 555 na bank nie przynieśli wstydu polskiemu krótkofalarstwu, bo wszelkie zasady i zwyczaje tam panujące były wiernie kopiowane czyli brane z KF'u.
  Moje karty QSL z okresu 555 spowodowałyby opad kopary niejednemu z piszących tu na tym forum.

  Myślę że już teraz uspokoiłem Twoje skołatane serce i więcej obstrukcji w tym temacie nie będziesz miał, czego Tobie z całego serca życzę.  Wyobraź sobie że jestem dumny z mojej drogi do krótkofalarstwa i moich osiągów w krótkofalarstwie. Nie są one duże ale mnie satysfakcjonują. Dla kolegów niedoinformowanych dodam że zaliczyłem bez problemów za pierwszym podejściem egzamin na 1 klasę łącznie z zaliczeniem egzaminu z CW. Czyli nic nie dostałem z urzędu. Na licencję 500W też musiałem czekać 10 lat.
  Dodam jeszcze że równie aktywny jestem na wszystkich pasmach KF'u jak aktywny jestem tu na forum. W klapkach plażowych chodzę tam gdzie one są przeznaczone czyli po plaży.

  Niby w jakim celu mam udać się do UKE ??? Ja jestem z nimi za pan brat, z niczym nie zalegam. Nawet mam zrobione pomiary moich instalacji antenowych(AD) i tyłka nie muszę ściskać na wypadek inspekcji z UKE.

  Czy Ty równie jesteś korekt w stosunku do UKE tak jak ja ??????
  ______________
  Greg SP2LIG


Nie to, że poczułem się wywołany do tablicy zdaniem o klapkach lol lol (cokolwiek ono znaczy zakręcony), a śmigam latem w japonkach często lol ale ciekawy jestem jak to było i jest dzisiaj z legalnością działalności radiowej tego typu, powiedzmy, stowarzyszeń. Nadawanie w paśmie obywatelskim nie wymaga pozwoleń radiowych. Zakres tego pasma, oraz parametry radiotelefonów są zdefiniowane.
Pamiętam jak w latach '90 znajomy z cb dostał "qsl'ke" z PARu właśnie za piracenie poza pasmem.
Nie mogę się powstrzymać: Kto wymyślił te "zera" w cymbałku? Warel? lol


  PRZEJDŹ NA FORUM