Co oni z tymi dronami ?
Wy się będziecie kłócić, a w tym czasie brytyjska firma Blighter sprzedaje radary przeznaczone wyłącznie do wykrywania dronów. Pasmo Ku, antena fazowana z przełączaną charakterystyką cosenans2 lub wąska wiązka. Do tego zakłócacz kanału C2 by zablokować komunikację drona.

Firma Advanced Radar Technologies oferuje szerokopasmowy koherentny radar dopplerowski w paśmie Ku, antena klasyczna obrotowa, 60rpm, zasięg wykrywania mikrodrona - 2km publikowany. Minimalna powierzchnia odbicia 0,005 m2 czyli na ekranie będą widoczne także wróble. Urządzenie jest wyposażone w kamerę termowizyjną.

Podobne rozwiązania ma także firma Terma.
To są informacje jawne, pochodzące ze stron WWW tych przedsiębiorstw. Monitoring zakresów mikrofalowych w kilku miastach w Polsce (również informacje jawne, publikowane czasami przez miłośników mikrofal) udowadnia ponad wszelką wątpliwość, że stosowane są radary milimetrowe w paśmie W (70-110 GHz), które bez problemu mogą wykryć obecność drona na chronionym obszarze mimo bardzo małej powierzchni odbicia. Radary w paśmie W, a nawet Ka (27-40GHz) bez problemu wykrywają pociski artyleryjskie (również informacja jawna).
Także taki radar pokaże drona, z charakterystyki odbicia wyjdzie co to jest za dron, w to miejsce automatycznie zostaje skierowana kamera. Pilotowi samolotu dajemy polecenie go around, a za droniarzem wysyłamy w terenówce smutnych panów z długimi pałami.


  PRZEJDŹ NA FORUM