Zniszczenia po ostatnich burzach
Czyli co komu zniszczyło...
Burza przeszła przez wieś, zerwało jeden dach, zalało sporo, prądu nie było przez pewien czas. Uszkodzony jeden z lekkich masztów trzymających poziomy kwadrat. Urwany jeden odciąg verticala na 40m, sama antena przetrwała. Vertical na 20m nie miał odciągów i przetrwał bez żadnych uszkodzeń. QQ na 20m zdjąłem razem z lekkim masztem, na którym stał. Pobliskie wyładowanie zniszczyło jeden z dwóch przekaźników (natężenie prądu zaindukowane w kwadracie było zbyt duże i przepaliło styki dzielące antenę, by działała na 160m jako zagięty dipol Z=50Ω, a na wyższych pasmach jako kwadrat zasilany przez balun 1:4). Kiedyś to naprawię oczko teraz mam inne priorytety. Anteny zostały tymczasowo naprawione.
Największe szkody zrobił nie sam wiatr, ale zrywane i niesione jego siłą gałęzie.