TS-990 / IC-7800 / FTdx-9000D / FLEX-6700
[quote=SP6P]Witam, przeprowadziłem kilka qso jeszcze na hexbeam-ie na chwilę obecną wysiadła mi wyciągarka do masztu i moje nowe anteny GB312 oraz AK41824 utknęły w połowie drogi dziś może zainstaluję nową wyciągarkę elektryczną to w końcu wyjadą na swoje miejsce i będę mógł spokojnie usiąść przy radiu. Fakt jest taki że audio radia jest perfekcyjnie - fascynujące / wykonanie również i jak już je uruchomię to z żalem naciskam przycisk "power". Jednak cena też jest wprost proporcjonalnie perfekcyjna do jakości oraz użyteczności tego trx-a.

Pozdrawiam Paweł Vy73 de SP6P / SQ6NY

Witaj Pawle,poczekam na dokładniejsze spostrzeżenia, parę lat temu miałem 7800 nie za długo bo około 2 m-cy ale jako młody napaleniec nie do końca potrafiłem spokojnie popatrzeć na to radio , po drugie trochę przesadziłem z kasą ( normalne dla młodej gorącej głowy)co spowodowało ,ze radio musiało zmienić właściciela.Po przeczytaniu Twojego pierwszego postu, po przesiadce z FTdx5000 na IC7800 taki zachwyt mnie zastanowił-zaskoczył, podrapałem się po swojej rozczochranej i mówię sam do siebie chłopie masz sklerozę i nie pamiętasz jak to radio chodzi jak jest wykonane.
Właśnie dzisiaj miałem okazję popatrzeć i posłuchać tego radia, powiem tak ,radio wykonane jak każdy Icom w tej lini czy 7600 czy 7700 , natomiast aby ocenić walory odbiornika to musiałoby ono wylądować na moim biurku i myślę ,ze po 1 -2 m-cach mógłbym cokolwiek powiedzieć.
Osobiście posiadam IC-7600 i odsłuch audio, o którym wspominasz nie zaskoczył mnie ani pozytywnie ani negatywnie ,głośne stacje brzmią łudząco podobnie.
Radiem bawiłem się około 1 godziny bardzo szybko przypomniałem sobie co, do czego służy ,jak każdy icom 7800 jest bardzo intuicyjny, drugi odbiornik świetna sprawa, różnice miedzy 7600 a 7800 na pierwszy rzut oka są zauważalne, rozmiar i drugi odbiornik ,zapewne podstawowy odbiornik przewyższa to, co obecnie mam na biurku, ale anteny pod które radio było podpięte jak i czas nie pozwoliły to stwierdzić.Po zabawie radiem stwierdziłem ,ze 7800 poza drugim odbiornikiem z prawdziwego zdarzenia nic nowego mi nie wnosi , sam wyświetlacz jest gorszej jakości jak w 7600, wyraźny obraz jest jedynie, gdy się patrzy praktycznie prostopadle na niego.
To tyle odnośnie moich spostrzeżeń podczas ponownego kontaktu z tym radiem ,chciałbym bardzo zachęcić posiadaczy TS-990S, aby wyrazili swoją opinie o tym radiu nie kierując się zasadą "każda sroka własny ogon chwali"

Pozdrawiam Tadeusz SP1NQN


  PRZEJDŹ NA FORUM