Potrzebna krew
Witam Wszystkich,

Moja mama leży w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie na Wołoskiej. jest w stanie ciężkim, niewydolność wielonarządowa. Oddycha za nią respirator. Potrzebna jest krew do przetoczenia. Proszę Was o pomoc i rozesłanie gdzie się da. Jeśli sami możecie oddawać, to bardzo proszę, abyście to zrobili. To może uratować jej życie.

Potrzebna jest krew, nie tylko dla mojej mamy, ale i dla innych, więc nie ma znaczenia jaką kto ma grupę krwi.
Ważne jest, żeby być zdrowym, dobrze się czuć w dniu oddawania krwi, nie mieć chorób przewlekłych (np. nadciśnienia, cukrzycy itp.) - robią wywiad przed pobraniem.
Krew można oddać w dowolnym punkcie, ale najlepiej w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSW na Wołoskiej 137 w Warszawie. Można to zrobić ze wskazaniem konkretnego pacjenta - moja mama to Iwona Piszczatowska i leży w Centralnym Szpitalu MSW na Wołoskiej na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Bardzo proszę o pomoc i oddawanie krwi.
Poniżej informacje co i jak zrobić. Można też poczytać na stronie Centrum krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSW http://ckikmsw.pl/
Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
02-507 Warszawa
ul. Wołoska 137
e-mail: info@ckikmsw.pl
Dawcy krwi przyjmowani są:
- poniedziałek - piątek 7:30 – 13:00

Krwiodawstwo
Oddawanie krwi
Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów.
Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa - ludzie tacy jak Ty!
Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami!
Osoba, która otrzymuje Twoją krew jest Ci nieznana, ale ta osoba jest czyimś ojcem, matką, dziadkiem lub przyjacielem.
Jeżeli:
- czujesz się zdrowy,
- ważysz nie mniej niż 50 kg,
- pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi
- jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się do
Rejestracji CKiK MSW lub innego miejsca poboru:
- po lekkim, beztłuszczowym posiłku,
- z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).
Każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych (oznaczenie grupy krwi, morfologia, badania wirusologiczne).
Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. U niewielkiej ilości dawców (ok.2,5%) mogą wystąpić krótkotrwałe, zwykle zawroty głowy. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi. Poza tym, nim zakwalifikujemy kogoś jako dawcę, musi on u nas przejść badania lekarskie i laboratoryjne. Musimy mieć pewność, że jego krew będzie bezpieczna dla biorcy. Po oddaniu krwi pełnej lub preparatu otrzymasz ekwiwalent o równowartości 4.500 kcal (czekolada).Dzień oddawania krwi jest wolny od nauki, pracy! (nieobecność usprawiedliwiona). Należy tylko pamiętać o zabraniu odpowiedniego zaświadczenia.
Zawsze istnieje potrzeba oddawania krwi .Nowoczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez krwiodawców. Krew jest pobierana od zdrowych dawców, którzy przechodzą ścisłe badania dotyczące:
• Przebytych chorób – kwestionariusz
• Badanie wstępne (ciśnienie krwi, poziom hemoglobiny)
• Wypełnienie kwestionariusza dotyczącego:
• Podróży po miejscach zagrożonych endemicznymi chorobami (np. malaria)
• Potencjalnie groźnych zachowań seksualnych
Wszystkie informacje uzyskane od dawców pozostają poufne.
Wszyscy dawcy powinni :
• Być w dobrym zdrowiu i dobrze się czuć w dniu oddawania krwi,
• Nie mieć przepisanych leków które mogą spowodować problemy podczas oddawania krwi,
• Mieć odpowiedni poziom hemoglobiny ,
• Odczekać 2 miesiące przed kolejnym oddaniem krwi ,
Wszyscy dawcy wypełniają kwestionariusz przebytych chorób oraz innych zagrożeń, i po zakwalifikowaniu przechodzą na ogólne badanie (ciśnie krwi i inne), oraz oddają próbkę krwi do dokładnych badań labolatoryjnych. Celem takiej procedury jest zapewnienie bezpieczeństwa w procesie oddawania krwi. NIE MA możliwości aby choroby infekcyjne lub AIDS zostały przeniesione na biorców. Sprzęt używany do pozyskiwania krwi jest sterylny, używany tylko raz i wyrzucane. NIE MA możliwości zarażenia się AIDS podczas oddawania krwi.
Dlaczego warto zostać krwiodawcą?
Co zyskujesz?
Ogromną satysfakcję. Świadomość, że być może Twoja krew uratowała komuś życie. Bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia – ogólne badanie lekarskie i aktualne wyniki badań laboratoryjnych. Poznasz również grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do dowodu tożsamości – przyda Ci się w przyszłości.
Komu pomagasz? Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie.Kiedyś też możesz jej potrzebować.
Jak możesz zostać krwiodawcą i dlaczego?
Pomimo ogromnego postępu medycyny, jak dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów.
Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!
Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami! Osoba, która otrzymuje Twoją krew jest Ci nieznana, ale ta osoba jest czyimś ojcem, matką, dziadkiem lub przyjacielem.
Jeśli jesteś:
osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia,
• czujesz się zdrowy,
• ważysz nie mniej niż 50 kg,
• pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi
to zgłoś się do Rejestracji CKiK MSW lub innego miejsca poboru:
• koniecznie z dokumentem tożsamości (np. dowód osobisty),
• po lekkim, beztłuszczowym posiłku.
Po wypełnieniu kwestionariusza, który otrzymasz w Rejestracji, przejdziesz kwalifikację laboratoryjną (morfologia krwi) i zostaniesz zbadany przez lekarza (pomiar ciśnienia, osłuchiwanie serca i płuc), który zakwalifikuje Cię do oddania krwi.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam



--
Pozdrawiam
Karolina Piszczatowska
SQ5LTZ


  PRZEJDŹ NA FORUM