przelacznik antenowy
Jako przełącznik anten w zakresie do 500 MHz to pozostaje tylko koncentryczny gdyż proponowane wykonania będą tylko substytutem - ale to nie "apteka" i jakoś przełączy. Używałem na UKF przek. koncentrycznego do przełączania anten pion - poziom. Był on osłonięty od deszczu odpowiednio wyprofilowaną cienka stalową blachą ocynkowaną a to że inne przekaźniki wieloantenowe posiadają solidną stalową obudowę i być może zgrzewaną ale za to pokrytą farbą proszkową - to radzę popatrzeć na stan powłok lakieru proszkowego na elementach podwozia samochodów - w miejscach spawów, zgrzewów najszybciej farba odpada. W tych przedstawianych urządzeniach na uwagę zasługuje konstrukcja szyny zbiorczej od poszczególnych przekaźników - to prawie "gwiazda betlejemska".