[PZK] Szkolenie mlodzieży

A czemu skupiamy się na edukacji dzieci i młodzieży? Ja np. licencję i pozwolenie (wbrew temu co tu niektórzy wypisują - mam) zrobiłem w wieku ~30 lat. Wielu z moich kolegów również.

Wydaje się, że wytłumaczeniem jest fakt, iż dzieci i młodzież dość łatwo zlokalizować w jednym miejscu i chyba najłatwiej spędzić do jednej sali w tym samym czasie. W RR doszliśmy do wniosku, że jeśli z pokazem dotrzemy do jak największej grupy odbiorców, tym bardziej rosną szanse na wyłuskanie osób zainteresowanych dalszym poznawaniem naszego hobby. Ale w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, by w pokazach, kursach czy szkoleniach braki udział dorośli. Kwestią otwarta pozostaje skuteczny sposób na dotarcie do tego przedziału wiekowego.