[PZK] Szkolenie mlodzieży
    sp8mrd pisze:

Właśnie skończyły się jedne z najstarszych zawodów organizowanych przez OT PZK - "Zawody Tarnowskie" z udziałem niektórych uczestników forum m.in.: SP8AB, SP8PRL, a nawet z DX-em SP5PDB. bardzo szczęśliwy
    Jednakże zabrakło wielu innych, którzy chcą szkolić młodzież, a zawody, to przecież podstawa szkolenia. bardzo szczęśliwy aniołek

Dobrej niedzieli wszystkim życzę.

PS Kubek, w tajemnicy Ci powiem: 77 i wielu sympatyków. lol

Piotrze ty masz jakąś obsesje?

SP5PDB nie jest Dx-em jest klubem który ma swoje pomieszczenie w jednej ze szkół w Warszawie, dobra współpracę z dyrektorem, nauczycielami i uczniami tej szkoły. Dobrą współpracę z samorządem Warszawy i samorządem dzielnicy.

Jak wejdziesz na stronę klubu to znajdziesz informację o zawodach w których klub startował, w logu klubu jest też sporo łączności nie tylko krajowych. Co więcej klub ma dwa dni w których jest otwarty - co w wielu wypadkach w klubach jest rzadkością - więc nie taki znowu z tego klubu dx.

Ten klub dopiero się buduje powoli i systematycznie.

Pawle SQ5STS

Niestety nie zgodzę się z twoim stwierdzeniem:
    sq5sts pisze:

Np. na początku planowaliśmy, że będzie to program dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej... oczywiście NIE... praktyka pokazała, że jedyne okna dla nas to 4-5 klasa szkoły podstawowej.

Program aby był dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej musiał być zmodyfikowany w taki sposób aby był do tego wieku młodzieży skierowany. Oczywiście było i jest to trudne ale to są potencjalna grupa która może inaczej spojrzeć na krótkofalarstwo. Inne zalety skierowania oferty do młodzieży gimnazjalnej i licealnej to to, że ta grupa może swobodnie samemu szukać kierunków działania w ramach klubu i nie koniecznie trzeba ich kontrolować.

I uwaga ogólna - do momentu w którym dana organizacja nie zmieni swojego podejścia do swoich członków. Trzeba pamiętać, że organizacja jest dla członków a nie członkowie dla organizacji. Nikt do organizacji która traktuje swoich członków jako płatników składek nie przyjdzie i żadne szkolenie tego nie zmieni choć by było najlepsze. Organizacja jaka by ona nie była musi mieć po za ofertą szkoleniową również atrakcyjną ofertę dla potencjalnych członków.

Atak dla zainteresowanych to na terenie Warszawy jest do dyspozycji 16 lokalizacji w każdej chwili do wzięcia na działalność krótkofalarską potencjalnie gratis - jednak jest jeden warunek trzeba chcieć to robić regularnie i być otwartym na otoczenie i robić coś dla społeczności lokalnej.

Wystarczy tylko wziąć się do pracy.