[PZK] Szkolenie mlodzieży
    sp9mrn pisze:

Skoro o nasłuchowcach cisza, to przejdźmy do następnego punktu - skala szkoleń.
    Obecnie PZK jak ktoś napisał - to około 200klubów. Jeżeli założymy, że chcielibyśmy wypuścić po szkoleniach 400 krótkofalowców, to oznacza, że powinniśmy rozpocząć szkolenia na poziomie 1000 osób. Jedna trzecia skończy. Jak się postaramy, to zostaną członkami PZK.

MAc
    mrn

To po kolei i aby nie było znowu nieporozumienia. Co masz na myśli pisząc nasłuchowiec. Słuchać i pisać na kartce to jedno. Słuchać, pisać na kartce i wysyłać swoje karty SWL to już inna bajka. Nasłuchowien to raczej drugi etap szkolenia, gdzie pokazane ma i wytłumaczone co ma słuchać i gdzie. Co ma notować a co nie. Wówczas już musi zostać członkiem PZK zapłacić 10+6zł i otrzyma wówczas w swoim OT licencje SWL.

Co do ilości klubów to zejdź nawet pod ziemię. Podana przez Ciebie ilość to ilość pozwoleń klubowych a nie ilość działających klubów. Przybliżoną ilość klubów można baaaardzo orientacyjnie określić na podstawie uczestnictwa w zawodach, do tego dodać drugie tyle, bo wiadomo, że nie każdego zawody interesują. Od tego odjąć np 30% znaków klubów papierowych.
Pozostaje nam aktywnych i mogących się podjąć szkolenia nie więcej niż 20-30 na całą Polskę.
I to jest koniec klubowej aktywności w naszych klubach. W większości raczej też to podobnie wygląda.
Smutne to ale prawdziwe.