Mało widoczna antena
dipol 80m
    SQ1PRB pisze:

    Witam Kolegów,
    by nie zakładać nowego wątku pozwolę podczepić się pod temat i nawiązać do zarzuconej w temacie możliwości wykorzystania drutów: protetycznych ewentualnie oporowych "kanthal" - do wykonania niewidocznej pełno wymiarowej delty (84mb) - jaka minimalna średnica byłaby najlepsza by spokojnie pracować na co dzień 10-30W emisjami ewentualnie bardzo rzadko w SSB max ze 100W a na co dzień około 50W- będę zobowiązany za stosowną i rzeczowa podpowiedź.

    a czytając ten watek od początku niektórym kolegom proponuje mały reset i czytać co piszą wcześniej - bo troszkę to dziwnie się czyta i brak szacunku dla kolegów :
    przykładem jest to co cytuje poniżej
    ...
    2015-03-03 18:42:29
    W sklepach hurtowych i hurtowniach elektrycznych jest do wyboru linek miedzianych w izolacji czy to gumowej, czy w igielicie, ale cena powyżej 2PLN/1mb nie zachęca gdy potrzebujemy kupić większą ilość, natomiast mój cały bęben 500m przewodu PKA razem z blaszaną szpulą kosztował 50PLN+porto, co w sumie dało cenę około 10 groszy za 1mb i mam teraz tego przewodu zapas na kilka lat, a jeszcze tego i owego obdarowałem, żeby mógł sobie lekką i skuteczną antenę zrobić. ...
    a tu kontynuacja wypowiedzi
    ...2015-06-18 13:29:59
    Ja Grzegorz miałem cały bęben 500m PKA, tej o owalnym przekroju, kupiony 2 lata temu, ale po zrobieniu kilku anten i odstąpieniu właśnie kilku osobom jakichś tam odcinków, to mi w zapasie niewiele pozostało, może ze 40m na dipol półfalowy na 80-kę? To może ktoś jednak Ci odstąpi jak kupi całą szpulę. ..

    brak konsekwencji w kontynuacji wypowiedzi - wprowadza taki leki uśmiech którego kolega innym nie szczędzi
    pozdrawiam i dziękuje z góry za podpowiedź w interesującym mnie zapytaniu
    piotr


No Piotrze, ale od marca do czerwca też go rozdawałem kolegom, więc co tu dziwnego widzisz?
Chyba że piszesz tylko po to, by kogoś zaczepić i próbować "obśmiać"?
No i się nie udało! zdziwiony


  PRZEJDŹ NA FORUM