[PZK] Szkolenie mlodzieży
    sp8mrd pisze:

Od ZOT uzyskałem jedynie wsparcie w postaci - nie mamy nic przeciw, działaj! poruszony

Piotrze tutaj dałeś przykład właśnie tego gdzie PZK (zarządy, wierchuszki, jak ich tam zwał) mają pozysk nowych członków. Mają w przysłowiowych czterech literach. Taki Zarząd z miejsca wysłał bym na emeryturę bo działa na niekorzyść Związku. Wiesz to tak samo, jak ja mówię zróbcie coś z wyrzucaną w błoto kasą na administrację strony PZK, a Zarząd PZK mi mówi, że oni znają problem, wiedzą ale mają związane ręce. Kto im związał te ręce? Jest umowa - jest zniszczarka - jest konkurs na administratora - jest po sprawie - problem ? Nie widzę najmniejszego.

To samo tyczy się właśnie tego wątku - jest pomysł - to teraz niech PZK zastanowi się jak to wykorzystać. Skoro są materiały to niech PZK wysupła 10tyś PLN i wydrukuje skrypty wykorzystując gotowca. Najmłodszym niech rozda na szkoleniu, a dodatkowo niech je sprzedaje oczywiście szanując prawa autorskie i odpowiednio się z człowiekiem-autorem (tym od skryptu) dogadując.

Kolejny przykład - piękna biblioteka Krzysztofa OE1KDA - kurcze taki materiał, a wydrukować to w formie notesu i rozdawać (ROZDAWAĆ !!!) na szkoleniach. Podejrzewam, że Krzysztof byłby dumny, a ja jako członek PZK płacący składki nawet słowa bym nie powiedział, że to jest strata kasy, wręcz przeciwnie dorzuciłbym cegiełkę.

Oczywiście można wydawać też kasę na paluszki, nic niewnoszące spotkania i milion innych dupereli tylko do czego to nas doprowadzi ?

I nie dziw się, że większość z nas używa mocnego języka - niektórych rzeczy nie da się inaczej nazwać - my i tak się hamujemy by nie być zbyt wulgarnymi.

PS: wydaje mi się iż Twój udział w tym wątku był troszeczkę nietrafiony ... (jak to mówią: czasami lepiej ugryźć się w język zanim się coś powie)