[PZK] Szkolenie mlodzieży
    sp8ab pisze:

II. Członkostwo w PZK.
    1. Nie rozumiem potrzeby wpłacania wpisowego. Dla mnie to jest coś takiego jak prowizja banku od udzielonego kredytu, czyli opłata za sporządzenie umowy, za konsultacje z doradcą itp. Związek nie jest bankiem i za czynności związane z przyjęciem członka nie powinno być opłaty.

2. Składki dla członków wspomagających. To jest następna bariera. Te osoby nie korzystają z biura QSL, nie mają ubezpieczenia, nie maja prawa głosu ale działają na rzecz związku i to nieodpłatnie i powinny być podobnie jak członkowie wspierający zwolnieni ze składki członkowskiej. W jakimś sensie są to nasi wolontariusze. Ciekaw jestem ilu aktualnie jest takich członków, sądzę że może kilku lub kilkunastu i wpływy z ich składek są naprawdę znikome.
    Uważam, że zmiana regulaminu składkowego w tym zakresie spowodowała by nawet dwukrotne zwiększenie ilości członków a tym samym siły PZK.

W telegraficznym skrócie:
1. Zgadzam się i od lat twierdzę, że jest szkodliwe. No chyba, że za wpisowym szedłby rzetelny pakiet startowy
2. Składka członka wspomagającego ma pokrywać składkę odprowadzaną do IARU. I mniej więcej tyle wynosi. Inną sprawą jest nakładanie na członka wspomagającego składek oddziałowych (czasem niemałych)

MAc
mrn