[PZK] Szkolenie mlodzieży
Z resztą pieniądze można pozyskiwać na wiele sposobów innych niż składki członkowskie.
Jest potencjał ludzi o uzdolnieniach technicznych.
Można dogadać się ze strażą czy innymi służbami, można załatwić sponsorów, można pozyskać granty.
Działałem kiedyś w ZHR. Był tam zespół ds pozyskiwania kasy. I okazało się że przez 4 lata problemy finansowe przestały istnieć... potem ludzie się wykruszyli i... nikomu się już nie chciało. Lepiej było wrócić do starej beznadziei.

Ja sam jako prezes klubu mogę niewiele.
Nie załatwię grantu edukacyjnego bo jestem dla grantodawcy NIKIM. Małe stowarzyszenie zwyczajne o śmiesznej nazwie Ryjek... ale PZK to już potężny gracz.
Ja to sam własnymi siłami zrobię, zaplanuje, wykonam, rozliczę.

Weźmy się za konkrety.
1 sp9mrn pisał o stworzeniu zespołu dydaktycznego.
Wchodzę w to. Daję swoje materiały, mogę wstawić PZKowskie logo... Możemy to opracować jeszcze raz, możemy nagrać w superpowerhiperHD z dzwiękiem 10.1
Udostępnić.
Można opracować konspekty kursów, mogę opracować konspekty gier dla dzieciaków. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, maczałem palce w metodyce zuchowej ZHRu pracowałem też z nieco starszymi dziećmi.

2 Osoby techniczne mogły by się postarać opracować nowoczesny tani TRX (sdr?) na przynajmniej 2 pasm (7 i 14 Mhz?) możliwy do taniego i łatwego wykonania. To by dało szanse na pierwszy sprzęt KF.
Na zajęcia z młodzieżą podczas których był by taki sprzęt budowany można zdobyć dofinansowanie.
Sam opracowuje zestaw do łowó na lisa. Pasmo 70cm koszt 3 nadajniki ze zintegrowanymi sterownikami poniżej 500zł. Antena ATK < 50 zł i jakiś baofeng.

3 Ktoś kto ogarnia temat PR i pozyskiwania funduszy niech przygotuje materiały na ten temat.
Konspekty, szablony dokumentów, FAQ.
Przygotuje grunt do pozyskiwania funduszy przez kluby i oddziały.

Potrzebne są więc 3 "komisje" czy zespoły.
W każdym koło 5 osób które chcą działać. I wiedzą co robią/ znają się na własnej działce.

Razem 15 osób + brak hamulcowych i mamy pieniądze na szkolenia oraz materiały do szkoleń.
Jak w takim Ryjku TS-50 zostanie zastąpiony kupionym z grantu FT1000 to się okaże że inne kluby też chcą szkolić...