[PZK] Szkolenie mlodzieży
    SP8LBK pisze:

Jesteś prezesem OT. Zrób rozeznanie w swoim OT i napisz na ile klubów PZK-owskich możesz liczyć, gdy dostaniesz urzędowe polecenie z centrali. Piszesz o korzyściach, sądzę, że masz na myśli wyłącznie te materialne i to jest właśnie ten podstawowy błąd.

Andrzej, ile razy mam powtarzać, że klubów PZK de facto NIE MA.
Nie ma również "korzyści" dla klubów PZK. Nie tylko tych materialnych. Nie ma systemu wsparcia, systemów i konspektów szkoleń, systemu ściągania ludzi do klubów. Nie ma pakietów startowych dla nasłuchowców, nie ma dla młodych nadawców. nie ma "organizacyjnego" odbiornika, transceivera - nawet gdyby to miały być gołe płytki.
Nul, nic, zero...

Nie mając marchewki nie możesz stosować kija.
Nie mając "KLUBÓW PZK" nie możesz wymagać i stawiać zadań do realizacji.
Czasy miłości do partii dawno minęły. Z powodu bezwładu PZK, braku planów i perspektyw powstają stowarzyszenia lokalne, w których ludzie realizują swoje plany i zamiary. Robią to lepiej, skuteczniej i sensowniej niż w PZK. Wystarczy popatrzyć na efekty. Te stowarzyszenia wypełniają lukę w działalności PZK.
Ale ich członkowie równie dobrze mogliby robić to co robią pod egidą PZK - gdyby Związek zaczął tworzyć do tego warunki.

Wracając do PDFu - Pomimo tego, że to specyficzny klub, do którego jest ograniczony dostęp - głównie dla studentów i właściwie wykluczony jest udział młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej - to regularnie wychodzą stamtąd nowi nadawcy.

MAc
mrn