[PZK] Szkolenie mlodzieży
    SP8LBK pisze:

OK. Czysto teoretycznie. Mamy opracowany system szkolenia młodzieży i plan pracy. Rozsyłamy go prezesów OT aby ci z kolei zobowiązały kluby działające na swoim terenie do prowadzenia takich szkoleń czy kursów.
    No i co dalej? Może na kilkanaście klubów zarejestrowanych w OT znajdzie się JEDEN, który wyrazi na to zgodę?

Andrzeju, na tym właśnie powinna polegać różnica między "klubem PZK" a "klubem krótkofalowców" zarejestrowanym w oddziale.

"Klub PZK", będąc "jednostką terenową PZK" nie ma "wyrażać zgody" tylko ma przystąpić do akcji NARZUCONEJ przez władze PZK. W zamian za to ma osiągać określone KORZYŚCI.
Korzyści na tyle wymierne, żeby opłacało się uczestniczyć w działaniach OT. Na tyle jasne- żeby kluby miały powód do bycia "KLUBAMI PZK" a nie tylko zwykłymi "klubami krótkofalowców".

mrn