Uszkodzony AnyTone AT-5888UV - Help Me .
Cześć.
Chyba do mnie pisałeś, ale ja akurat zdrowotnie byłem w tzw. dołku, przepraszam. Może teraz trochę pomogę za pośrednictwem tego forum. Nie mam schematu tego radia, co dałoby większe możliwości pomocy, ale znalazłem w necie chociaż widok "bebechów" z których można wywnioskować jak zbudowany jest końcowy tor nadawczy. Twoje radio ma dwa oddzielne wzmacniacze mocy (tranzystorowe), jeden na 2m drugi na 70cm. Możesz spokojnie pracować na tym sprawnym paśmie , a te uszkodzone najlepiej nie używać do czasu usunięcia usterki, aby nie powstało większe uszkodzenie np. zniszczenie końcowego tranzystora mocy (koszty). Poniżej zamieszczam zdjęcie które znalazłem, na którym zaznaczyłem na czerwono wzmacniacze mocy. Gdybym miał schemat to byłbym pewniejszy tego co piszę.