SN0HQ - dyskusja
Dyskusja z wątku "Jaki chcielibyście mieć Związek"
No to może kolej na kolejne reprezentacje, które reprezentują nasz związek w zawodach międzynarodowych HST czy ARDF? Czy też PZK ma ich dofinansowywać?
Nie wiem czemu ma służyć ta dyskusja, która notabene powtarza się systematycznie co kilka, kilkanaście miesięcy i przeważnie tuż przez tymi jednymi zawodami w których startuje zespół SN0HQ. Jeszcze bardzie głupsza od tej dyskusji jest zaprezentowana ankieta, opracowana zresztą bardzo subiektywnie.
Żaden z dyskutantów nie był nawet obserwatorem w jakiejś lokalizacji, w której zlokalizowana jest któraś ze stacji. Nie ma więc zielonego pojęcia ile prywatnych pieniędzy i swojego prywatnego czasu (to jest właśnie forma sponsoringu) ludzie wkładają tylko w to aby przez te jedyne w roku 24h popracować wspólnie pod jednym znakiem. Tu nie liczy się czy ktoś jest w PZK, czy ma go w głębokim poważaniu. Jest postawiony cel, który trzeba wykonać i tak jak najlepiej umiemy. Nawet nie macie pojęcia ile w ostatnim czasie powstało w Polsce silnych stacji, tylko i wyłącznie dzięki temu, że ludzie określili swój cel w życiu i przekazaną im wiedzę przez bardziej doświadczonych realizują u siebie, szkoląc jednocześnie swoich następców. Wystarczy sprawdzić znaki na wykazach operatorów SN0HQ z ostatnich kilku lat i zobaczycie kiedy zaczynali przygodę z krótkofalarstwem a teraz są świetnymi operatorami. Wielu z nich zmusiło się do samokształcenia, tak aby w kolejnym roku móc pokazać się z jeszcze lepszej strony.
Chyba nikt nie wierzy w bajki, że PZK ot tak sobie coś kupuje i rozdaje. Wszystko co jest kupione na potrzeby SN0HQ, HST, czy ARDF jest własnością PZK, wypożyczone lub użyczone na podstawie stosownych umów, nic nie jest dane gratis, bo na to nie pozwalają przepisy. Co jest dziwnego w tym, że PZK np funduje jakieś nagrody wg określonego regulaminu? Przecież to samo robi w przypadku innych zawodów krótkofalarskich. PZK, tak jak każda organizacja narodowa stosuje jakieś bonusy dla operatorów, którzy nawiążą z jej reprezentacją najwięcej QSOs. To jest norma i nie rozumiem dlaczego np koszulki czy inne nagrody miały by być finansowane przez kogoś innego.
To jest wszystko zaplanowane w budżecie każdego roku i zatwierdzone uchwałą podjętą przez waszych przedstawicieli z ZG PZK, wiele miesięcy przed realizacją.
Co się tyczy zakupionego przez PZK oprogramowania dla potrzeb SN0HQ, to chcę tylko zasygnalizować, że jest to specjalna wersja softu, opracowany tylko i wyłącznie dla stacji narodowych HQ i możliwy do zakupu tylko i wyłącznie przez organizację narodową w naszym przypadku PZK. Tak więc żaden sponsor nie mógł jej zakupić.
Ta durnowata dyskusja nic nie zmieni. Nie rozbije jedności jaka od wielu lat panuje w zespole SN0HQ, bez względu na to, czy w ponad 100 osobowym zespole będzie tylko kilku członków PZK a oni zamiast wystartować w tych jedynych zawodach pod swoimi znakami postanowią wystartować jako reprezentacja PZK pod znakiem SN0HQ.
Wg mnie celem tej dyskusji nie jest żadne szukanie prawdy, pod przykrywką finansów lecz nic innego jak zwykła zazdrość, że komuś się chce coś robić dla innych.
Maćku SP9MRN, to co robisz jest po prostu obrzydliwe i nie jest godne krótkofalowca a tym bardzie prezesa OT PZK.


  PRZEJDŹ NA FORUM