Jaki chcielibyście mieć Związek?
tylko w tym temacie!...
    sp6nic pisze:

Raczej ty nie rozumiesz. Ja odpowiedziałem na konkretne pytanie Janka SQ9JXB. Piszesz o zabawie. Całe krótkofalarstwo to zabawa! Wszystkie jego aspekty. Tylko czasami, na szczęście bardzo rzadko, przybiera ono inne formy. SN0HQ funkcjonuje już chyba kilkanaście lat. Można więc mówić o systemowym i długotrwałym szkoleniu. Że "papierka" nie ma? Konspektu? A po co? konspekt na prace w zawodach??? Obsługę radia?? Papier zatwierdzony przez jakieś ministerstwo, kuratorium ??? Piszesz że szkolisz w klubie politechniki. Fajnie. A masz tam wszystkie formy szkolenia spisane w formie konspektu? Zatwierdzone przez Rektora? Dziekana??? Też prowadzę zajęcia w klubie. Żadnych konspektów nigdy nie mieliśmy. Choć próbowano je wprowadzić. Niestety w ZHP do pewnych rzeczy "papierki" są wymagane. Chociażby ukończenie kursu wychowawcy. Kluby prowadzą systematyczne działania i szkolenia. Przynajmniej powinny i przynajmniej niektóre. SN0HQ również prowadzi takie działania ! Z całkiem dobrym skutkiem. Powtórzę. To ponad setka osób. Mają takie same prawo wymagać od PZK dofinansowań jak użytkownicy przemienników czy też organizatorzy zawodów lub imprez plenerowych.

A gdzie ja pisałem o konspektach?
Chodzi o to, żeby robić coś na poważnie. Nie tylko tam, gdzie ci pasuje, nie tylko koło domu. To możesz robić codziennie.
Chodzi o wzięcie na siebie obowiązku i odpowiedzialności za szkolenie sportowe w określonym zakresie. Regularnie i systematycznie. Również tam, gdzie nie zawsze pasuje nam pojechać. O wymyślenie na podstawie wieloletnich doświadczeń SN0HQ systemu, który pozwoli szkolić dobrze, sprawnie i skutecznie.
I to nie są pretensje do SN0HQ - tylko do władz PZK, że czegoś takiego nie zrobiły decydując się na finansowanie SN0HQ - bo wiem, że są w teamie HQ ludzie, którzy zarówno POTRAFIĄ jak i CHCĄ to robić. Tyle, że tzw organizator (czytaj władza) musi stworzyć do tego warunki.

mrn