Jaki chcielibyście mieć Związek?
tylko w tym temacie!...
Maciek

Żadne biuro czy to oporowe czy inne nie ma racji bytu jako drugi twór. Wiesz o tym dobrze.

Wracając do sedna tematu. Odkąd należę do PZK słyszę o zmianach, chęciach, walce z wiatrakami. Też w tej walce przez pewien czas uczestniczyłem - jak już pisałem sprowadzono mnie do parteru.

Chciałem stworzyć z WQX-em nowy serwis PZK za free - olano nas bo przecież można wywalać 10k PLN rocznie na to co jest.

Chciałem stworzyć serwis SPPA za free olano mnie bo przecież obecny jest fantastyczny - a widnieje na nim napis VACAT - kuźwa to co to jest monopol czy ktoś chce przytulić kolejne złocisze. Serwis SPPA stworzyłem ale go nie reklamuję - kto chce sobie korzysta http://www.sppa.pzk.info.pl. Z tego co wiem to generowane wnioski na dyplomy przechodzą u Award Managera i nie trzeba korzystać z excela.

Stworzyłem alternatywę dla strony PZK z wirtualnym egzaminem krótkofalarskim (nie liczę tych co dzięki niemu egzamin zdali). Mam coś jeszcze w zanadrzu, wystarczy przelinkować na nowy portal i dać ludziom to co powinno dawać PZK już dawno - odpalę ale wszystko w swoim czasie.

Paweł SQ5STS stworzył Radioreaktywację - która daje nam nowych młodych adeptów. Ma zaplecze na które może liczyć, podejrzewam że byłby szczęśliwszy gdyby miał jeszcze wsparcie finansowe, ale na to też jest rozwiązanie są dotacje unijne które można wykorzystać, co więcej jest specjalista w PZK od pozyskiwania takiej kasy.

Wiele klubów szkoli młodzież - podpinają się pod Radioreaktywację i to jest wielki sukces Pawła nie PZK.

To wszystko są działania ludzi nie pod szyldem PZK, a indywidualne chęci zrobienia czegoś dla innych. PZK figuruje tam ewentualnie jako logo (zobacz nawet Andrzej SP8LBK przyczepił się do Tomka, że na stronie ich klubu nie ma loga PZK) - jak by to było najważniejsze.

Jak mawia mój ojciec "przyczepiło się .... statku i krzyczy płyniemy". Pytasz o wizję - nie mam jej i nie widzę nawet namiastki, że ten wątek jest w stanie takową wizję przedstawić.

Powiedz, jaką ja mogę mieć wizję przyszłości związku jeśli czytam, że .... wtedy jeszcze prezes PZK chce stawiać centrum szkoleniowo-nadawczo-odbiorcze na działce ŁÓŚ-owej - kurde to ja ze swoją walką o portal PZK (wizytówkę organizacji) jestem nikim przy takich wizjach .... pionkiem jestem.

Ostatnio się męczyłem odsłuchiwaniem spotkań ZG PZK ze strony RBI, no uwierz mi często mi się poślady pociły ze wstydu gdy tego słuchałem.

PZK musi zacząć zmiany od statutu, potem od władz i na końcu rozpocząć myślenie nad rozwojem i "łapanką" nowych członków. Jeśli zaczniemy od d... strony to my się namęczymy stworzymy ścieżkę rozwoju, a obecnie panująca władza pokaże nam "Gest Kozakiewicza". pan zielony

Ktoś tutaj dobrze napisał - "związek partnerski" - właśnie taki ma on być. PZK ma być partnerem dla swoich członków, a nie partnerem dla np FOP-u.

Tyle