Dyskusja na tematy PZK na forum SP7PKI znów możliwa ! Czytaj zanim napiszesz !
    SP5PY pisze:

    Ale to uspokojenie spowodowało brak czujności i rozleniwienie. Wmówiono Wam, że po zmianie to tylko mleko i miód, nie usłyszeliście, że wcześniej krew i pot.
    Ale to tak zupełnie poza tematem i po raz ostatni.


Co to jest krew i pot, to mi młody człowieku nie musisz objaśniać, ani swoimi 43 latami się chwalić, bo nie ma czym!
Ja mam o około 30 więcej od Ciebie i ponad 40-letni staż nadawcy, a nasze zdobywanie "licencji" było cokolwiek trudniejsze od dzisiejszych podejść do testów.
Nikt nam "miodów" nie podsuwał, tylko od młodych lat musiał człowiek tyrać żeby siebie, a często i rodzinę utrzymać przy życiu, ale co ty o tym możesz wiedzieć skoro w wiek dorosły wszedłeś gdy już wszystkiego było wbród i po przystępnych cenach!
Ja pierwszy odbiornik i osobny nadajnik(lampowe) używałem przez ponad 25 lat zanim mi się udało zdobyć pierwsze urządzenie fabryczne(TS-120V) i to tylko dzięki życzliwości nieżyjącego już Rysia SP6SOK, który mi to przywiózł z Włoch, gdzie pracował i dał mi go w drodze wymiany handlowej za trafo do budowy PA i komplet lamp GI-7B. To było na przełomie tysiącleci i nikt nam nie pomagał żadną akcją-reaktywacją, tylko ciężko pracowaliśmy na kawałek chleba.
A dziś zgoda, że wielu działa aktywnie w pozyskiwaniu nowych nadawców, ale to nie powód do tego, żeby im od razu podawać wszystko jak na tacy bez gwarancji, że powiększą oni szeregi organizacji, której członkowie tyle dla nich robią. No bo tak po prawdzie to ilu z nich będzie na dłuższą metę członkami PZK???
Wielu jak tylko się zorientuje, że nie musi należeć żeby nadawać, to będą woleli zostać "wolnymi strzelcami", a nie siłą wspierającą Związek, tak uważam, chociaż nie każdy musi się ze mną zgadzać!

Czy jest lekarstwo na ten zastój?
Nie jestem lekarzem, ani uczonym żeby na to odpowiedzieć.
Mam już dawno ponad 70 lat(rocznik jeszcze wojenny) i spokojnie chcę na starość nadal czerpać radość z naszej pasji, do której nikt nas dawniej nie musiał zachęcać, bo kto to pokochał, ten robił wszystko, co było w jego mocy i zdolnościach, by nadawcą zostać i kwita! pomysł


  PRZEJDŹ NA FORUM