przemiennik SR9B
Jacek-
Własnie mnie też dziwi... specjalnie na komunikacie odsłuchałem wejście przemiennika i podałem raport szkodnika u mnie... na przemienniku odezwało się poza mną około 6 stacji i żadna inna nie sprawdziła czy na wejściu go słyszy i z jakim raportem. Co możemy zrobić? Jeśli nie ma licencji to jak pamiętam zajmuje się takim delikwentem UKE, jeśli ma to być może nie mamy odpowiednich instrumentów prawnych ale wbrew pozorom również kilka możliwości jest... skoro jedna osoba może uprzykrzyć życie 100 innym to 100 również potrafi jednej.

Krzysiek-
Wyniesie się albo się nie wyniesie... co z tego, że wszyscy będą przez miesiąc zagryzać zęby i znosić szkodnika jeśli raz na miesiąc ktoś się w końcu wkurzy (o co nie trudno) i zapewni trolowi paliwo na kolejny miesiąc. Jeśli nikt go nie będzie karmił pewnie się mu znudzi tylko obawiam się że to, że nikt na niego nie reaguje może oznaczać że po prostu nikt go nie słyszy, bo wszyscy mieli już dość i wynieśli się z przemiennika.

Parafrazując... jeśli kot sąsiada paskudzi mi w ogródku to idę po kij i tłumaczę mu żeby tego nie robił... oczywiście mogę poczekać aż się mu znudzi... pewnie kiedyś sam przestanie a ja nie będę musiał nic z tym robić, ale wtedy będę już miał (mniej lub bardziej) zapaskudzony ogródek.

Co do delikwenta 'krótkofalowca' - masz przykład przeczący Twojej regule... skoro proceder trwa już kilka lat to ile będzie trzeba czekać żeby się mu znudziło? Aż przejdzie na SK?

I na koniec jeszcze raz Jacek (w temacie koordynacji)-
Jestem specjalistą ds. GIS-u - oględnie mówiąc od map cyfrowych. Dla mnie naniesienie na mapę punktów i azymutów lub punktów z siłą sygnału wykonanie prostej triangulacji to żaden problem, ale muszę mieć dane... Zakładając nominalny zasięg przemiennika sr9b zebranie ich samemu zajmie mi kilka lat... wcześniej będę musiał ogłosić QRT i przejść na SK po tym jak moja YL zobaczy rachunki za paliwo i ukręci mi CPU razem z modulatorem wesoły Słowem bez danych moje umiejętności mogę sobie włożyć w miejsce gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.

Pewnie dałbym radę napisać prostą stronę pozwalającą każdemu na zgłoszenie trola z raportem i azymutem i to by się wyświetlało na mapie z innymi raportami, tylko jak widzę tę niezrozumiałą zmowę milczenia i mentalny tumiwisizm to zastanawiam się czy wogóle ktokolwiek by tam coś wpisał...