Jaki chcielibyście mieć Związek?
tylko w tym temacie!...
    3z6aef pisze:    Marzy mi się...


Wszystko ładnie pięknie ale ja uważam, że związek to przede wszystkim młodzi i bardzo młodzi krótkofalowcy. Jak wszyscy wiedzą jest tym olbrzymi problem, a spotkania krótkofalowców na dzień dzisiejszy wyglądają niestety jak zjazdy geriatryczne. Nie mówię tego aby kogokolwiek tutaj obrażać ale żeby dać do myślenia. Koledzy odchodzą cały czas, zabierają swoją specjalistyczną wiedzę do grobu.

Mamy w Polsce wielu młodych i bardzo zdolnych ludzi, którzy mimo tego że osiągają wielkie sukcesy w dziedzinach związanych z nowoczesnymi technologiami to obracają się generalnie w technologiach informatycznych. Z drugiej strony nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak krótkofalarstwo! Mogą tu wykorzystać całą swoją wiedzę, a dodatkowo przekazać masę z tej wiedzy starszym, który mimo dobrych chęci są w nieco gorszej kondycji z wiedzą na temat nowości. Tego tematu nie można lekceważyć, o ile chcemy aby krótkofalowcy w Polsce rośli w "siłę".

Myślę, że podstawowym, najważniejszym celem powinno być poszukiwanie nowych członków. Chylę czoło przed kolegami działającymi pod szyldem "Radio-reaktywacji". Odwalają masę roboty. Zamiast "promowania krótkofalarstwa wśród krótkofalowców" (mam na myśli nadmierną ilość imprez odbywających się pod szyldem "krótkofalarstwo", a kończących się na spożywaniu kiełbasek przy grillu) należy zwrócić uwagę na młodzież.

Myślę, że na początek wystarczy zainteresować się portalami typu facebook, wykop itp. aby tam dawać się zauważyć innym. Ja już to robię :-)


  PRZEJDŹ NA FORUM