Przydział znaków wywoławczych
Jak powinny być przyznawane?
    sp3slu pisze:

Koledzy, powinniśmy utrzymać okręgi wywoławcze od 1 do 9 powiązane po staremu z lokalizacją (województwa, regiony). Porządek i informacja jest chyba lepszy od bałaganu i dezinformacji. Jeśli obecnie nie jest to gwarantowane "z urzędu" to możemy starać się i dbać o to sami. Trzeba lobbować, publikować artykuły, listy, szkolić narybek w duchu logicznie uzasadnionego nacisku na sens i potrzebę zachowania numerów okręgów. A jeśli jesteś przykładowo SP3XYZ z Poznania i Twój sąsiad na tej samej ulicy wystąpi o znak SP4XYZ to co ? Tak zrobi albo ktoś złośliwy, albo totalnie niedouczony. Częściowo zapobiec można temu drugiemu, przez informowanie, szkolenie. W grę wchodzi też odpowiednie porozumienie z UKE, coś w rodzaju rekomendacji dobrej praktyki przy występowaniu o znaki.

Zgadzam się ideą utrzymania okręgów bo to zawsze gwarantowało utarty od zawsze porządek. Na lobbowanie był stosowany czas ale on został totalnie zaprzepaszczony przez organizację np. do tego powołaną. Teraz niestety trzeba pić to stęchłe i cuchnące piwo.
Wystarczy poczytać wątki żeby przekonać się ilu ten bajzel odpowiada, bardzo wielu niestety. Myślę że na dzień dzisiejszy już nic nie da się zrobić w temacie okręgi, mleko niestety zostało nieodwracalnie wylane. Zostały już poprzyznawane dziwaczne znaki i nikt żaden urzędnik tego nie będzie chciał odkręcać, co świadczyłoby o niestabilności danego urzędu.

Nauczać młodych zawsze można i przekazywać im jak to było dobrze i jak to dobre zostało zaprzepaszczone i zamienione na bajzel. Niby kto miałby wchodzić z UKE w jakieś bliżej nieokreślone porozumienie i czego ono miałoby dotyczyć ??? UKE dostało wytyczne w tym temacie od MC.
O znak występuje każdy delikwent z osobna tylko i wyłącznie w swoim imieniu, żadna rekomendacja nie jest nikomu(ani urzędowi ani delikwentowi)do niczego potrzebna.
Polacy dali niestety kolejny raz negatywny przykład jak psuje się to co było sprawdzone i dobre, przyrównując się niby do USA co totalnie jest chore.