Przydział znaków wywoławczych
Jak powinny być przyznawane?
    sp3slu pisze:

Koledzy, powinniśmy utrzymać okręgi wywoławcze od 1 do 9 powiązane po staremu z lokalizacją (województwa, regiony). Porządek i informacja jest chyba lepszy od bałaganu i dezinformacji. Jeśli obecnie nie jest to gwarantowane "z urzędu" to możemy starać się i dbać o to sami. Trzeba lobbować, publikować artykuły, listy, szkolić narybek w duchu logicznie uzasadnionego nacisku na sens i potrzebę zachowania numerów okręgów. A jeśli jesteś przykładowo SP3XYZ z Poznania i Twój sąsiad na tej samej ulicy wystąpi o znak SP4XYZ to co ? Tak zrobi albo ktoś złośliwy, albo totalnie niedouczony. Częściowo zapobiec można temu drugiemu, przez informowanie, szkolenie. W grę wchodzi też odpowiednie porozumienie z UKE, coś w rodzaju rekomendacji dobrej praktyki przy występowaniu o znaki.
    Jurek SP3SLU

Apel słuszny... ale

Myślałem, że do tego mamy PZK... to organizacja winna regulować te przepisy z urzędami w miarę możliwości i kompetencji
To co piszesz zakrawa tylko na widzi mi się