Informacje o zasilaczach w publicznych ofertach.
    SP1AP pisze:

dla mnie wahania napięcia i stabilizacja napięcia to dwie całkiem różne rzeczy!

A nie powinny... Stabilizacja napiecia ma za zadanie utrzymania napiecia wyjsciowego na stalym poziomie pomysł

SP1AP pisze:

niech podepnie do TRX'a zasilacz z wahaniami od 10,5V do 15V! Przecież w instrukcji figuruje
    możliwość zasilania napięciem w tym zakresie! :-))

Nie podepne, bo taki zasilacz do tych celow sie nie nadaje i nie widze celu podpinania takiego. Owszem, trx figuruje rozpietoscia napiec w tym zakresie ale napiec stabilizowanych.
Zasilacz stabilizowany winien charakteryzowac sie bardzo duza stabilnoscia stabilizowanego parametru. Jezeli ma miec np. napiecie wyjsciowe 12 VDC, to musi trzymac ten parametr z niewielka tolerancja o ktorej wczesniej napisalem a ktora podaja normalni producenci a nie wahaniami o ktorych napisales. Np.:

QJE PS30SW III
Napięcie zasilania 220-240VAC 50Hz±2Hz
Napięcie wyjściowe: DC13.8V+-3% regulowane 9-15V
Zabezpieczenie prądowe i przeciwprzepięciowe
Prąd wyjściowy: 30A (max), 20A ciągły

Taki zasilacz z powodzeniem mozesz uzywac do naszych celow, zakladajac, ze producent napisal prawde co mozesz latwo sprawdzic pod jakims obciazeniem. Swoja droga bardzo dobry zasilacz impulsowy i nie drogi-polecam.

Wiesz, tak sobie mysle, po co tak kombinowac? Przeciez sa odpowiednie zasilacze przeznaczone dla nas, mnostwo prostych schematow jak sie ktos czuje na silach zrobic wlasnymi rekoma, wiec...?

I nie mialem najmniejszego zamiaru robienia sobie drwin z Twojej czcigodnej osoby. Jezeli tak sie poczules, to przepraszam, nie to bylo zamiarem mojego postu, skupiam sie tylko i wylacznie na aspektach technicznych.