FT-857D i brak czułości w paśmie 6m
    SP6MMM pisze:

sp8qej pisze:

No i następny (inny egzemplarz) FT-857 z uszkodzonym tranzystorem wejściowym, po wymianie ponownie ożyło 6m. U mnie ponad rok od jego wymiany jest ok.

Jeśli robiłeś sam, to masz jakieś fotostory?

Nie nie robiłem zdjęć, ale dotarcie do tego tranzystora jest łatwe, bez większego rozbierania radia - położenie ładnie pokazane jest w serwisówce. Tranzystor pchełka do wylutowania najlepsze gorące powietrze. Jak pada to po podpięciu anteny szum na paśmie podczas przestrajania staje się jednostajny. U nas w Świdniku jest o tyle dobrze że zaraz obok w Lublinie mamy bikon i jest jak sprawdzać. W Świdniku mamy chyba 3 szt. FT-857 i w jednym jest już trzeci tranzystor, u mnie była jedna wymiana i ostatnio u innego kolegi też jedna. Co ciekawe tranzystor nigdy nie padł podczas pracy na 6m. Przed sezonem ES radzę zrobić sprawdzenie aby nie zwalać później na warunki albo antenę. Silne stacje mimo uszkodzonego tranzystora są słyszalne ale słabo.