jaki tani dobry zestaw vox do motycykla ?
    sq7mru pisze:

Zastanawiałem się nad laryngofonem

Paweł

Witam.

Jako, że także byłem postawiony przed faktem komunikowania się czy via radio, czy via GSM ( częściej ) w pierwszej chwili padł wybór na tzw. mikrofon czaszkowy. Nie ma w tym nic szczególnego. Wy_googl'ujesz sobie w temacie wszystko. Natomiast jeżeli idzie o GSM problem rozwiązałem zestawem LG900. Tyle, że mikrofon zestawu schowany jest pod ubraniem. Ale w tym przypadku ważniejsze dla mnie było wyeliminowanie hałasu wynikającego z intensywnego przemieszczania się powietrza przez kask. Choćby najlepszy kask to i tak w funkcji rosnącej prędkości rośnie hałas. I gdyby takie słuchawki kanałowe pożenić z mikrofonem czaszkowym byłby na pewno poprawnie działający zestaw. Zastrzegam, że to moja subiektywna opinia. Powodzenia życzę i pozdrawiam.