Dno i pięć metrów mułu.
Jak to z pewnym handlarzem było...
  SP1AP pisze:

   SP5XMI pisze:

   Ano po to ten split, że początkujący szybko się nauczą, że należy wołać na końcu pile upu. Na 15m i 10m wielokrotnie słyszałem 5 to 10 up i wcale nie są to jakieś ekspedycje. Byle DX może chcieć rozciągnąć sobie kolejkę. Wcale nie trzeba wielkiej super dx ekspedycji itp zawodów.
   Jeśli uczymy młodzież, to uczmy ich POPRAWNIE korzystać z pracy w splicie. Niech oni na pewno wiedzą, gdzie odbierają i gdzie nadają. Niech wiedzą jak się to powinno robić. Bez dwóch programowanych VFO to jest niemożliwe. Dlatego podtrzymuję, że radio dla początkującego od razu musi mieć możliwość pracy w splicie, najlepiej za pomocą programowania VFO A/B.


  Dalej zakładasz, że od razu pójdą w DX'y?
  Optymista z Ciebie Marcinie! pan zielonyZałożenie że pójdą w Dx'y jest prawidłowe, nie wspominaj swoich czasów gdzie życie kwitło na 80m na hm. Dzisiaj tam już nikogo prawie nie ma.
Uważam że młodzików należy rzucić na dzień dobry na głęboką wodę(DX'y), j angielski znają doskonale. Niech poznaja smak krótkofalarstwa bo inaczej będą totalnie bezowocni smucili o pierdach.

Te stare klamoty co niektórzy koledzy proponują to są dobre ale jako podstawka pod np. kwiaty a nie wykrzywiać na nich zdrowe/młode kręgosłupy krótkofalarstwa polskiego. Żeby mi nie przegryziono tętnicy to zaznaczam że takie jest moje zdanie.
______________
Greg SP2LIG


  PRZEJDŹ NA FORUM