Dno i pięć metrów mułu.
Jak to z pewnym handlarzem było...
    sp9mav pisze:

      sp6nic pisze:

      No i z tą czułością TS-520 to też kolegę SP3SUZ bardzo mocno poniosło !!! Oj bardzo ! wesoły Ma znacznie słabszy odbiornik od chociażby FT 747. Sporo słabszy! To radio dla koneserów, kolekcjonerów, miłośników staroci, starych technologi. DX-a, wyprawy nawet znacznej liczby stacji okolicznościowych na nim nie zrobisz. Chociażby z tego powodu że jak już tu pisano, nie ma drugiego VFO. Ja również uważam że FT747 czy DX 70 to świetne radia dla początkujących. Maja to co mieć powinny. Parametry tez nie najgorsze.


    Ts520 to najepszy odbiornik jaki kiedykolwiek zrobił Kenwood , przez wielu bardziej ceniony niz 830-tka czy osławione K3 . Oczywiście mowa o odbiorniku jako takim , tak ze prosze nas nie rozsmieszac FT747. Ale rozmywacie temat niepotrzebnie


Tak masz racje ! Każdy ma prawo twierdzić że jego radio, antena są najlepsze na świecie! TS-520 ma leszy odbiornik od TS990 czy też TS 2000 ! Dobre !!! wesoły Ja uważam że najlepszy odbiornik to ma Heathkit HW -100 ! Dodatkowo w zimowe, mrozne wieczory , dzięki kilkunastu lampom temperatura przy radiu jest o kilka stopni wyższa. Co dla młodych, chorowitych obecnych dzieciaków też powinno mieć znaczenie. Rzadziej będą się przeziębiać wesoły Chętnie się założę. Można zrobić test, porównać TS-520 z każdym w miarę współczesnym radiem. FT 747, 757, DX 70, TS 50 itp. Ft 747 mieliśmy w klubie przez szereg lat. Sam też używałem. Zrobiłem niewiele, tylko jakieś 300 parę dxcc na nim, ledwie jakieś 40 pucharków za zawody, trochę, tak ze dwa kilko makulatury w postaci dyplomów. Faktycznie tępe radio ! wesoły Testy i porównania z innymi radiami tez robiliśmy, na antenach klubowych. Dla tego wiem co piszę. Ale chętnie się założę ! wesoły W sumie modeli prostych w obsłudze trochę na rynku jest w przedziale do 1800zł. Jest w czym wybierać.


  PRZEJDŹ NA FORUM