Nowe przemiennki dla Warszawy i okolic
SR5WC i SR5WP
A więc anonimie, bo nie wiem czy jakoś tam Cię rodzice nazwali, otóż utrzymuję swoją stację jak tylko się da idąc z duchem czasu. Wycieczki do Pruszkowa uskuteczniam w innym celu niż oglądanie eksponatów. Zasadniczo nie korzystam z przemiennika Pruszkowskiego czy w Łazach, bo nikt kto mnie interesuje w sensie nawiązania łączności na nim nie bywa jak również nie interesuje mnie tematyka rozmów poruszanych przez ich użytkowników.
Nie rozumiem tylko dlaczego jest taki ogromny problem w założeniu na niego CTCSSa?? Ja serio mogę nawet osobiście wykonać płytkę, jeśli nikt z osób opiekujących się nim nie ma takich umiejętności. Żadna nagonka, po prostu ten przemiennik stwarza zakłócenia, których nie powinien jakby był profesjonalnie wykonany. Więc do tego profesjonalizmu to mu dość daleko.
Nie jestem członkiem PZK i mimo chęci nie mogę nim być, bo moje poglądy nie są zgodne z władzami tego związku. Nie bardzo wiem co to wnosi do sprawy. Niestety prawda jest taka, że wąska grupa egoistów których ego zmusza do posiadania przemiennika. Byle jakiego i archaicznego, byle by był i można było powiedzieć: MAMY PRZEMIENNIK, który utrudnia innym pracę w eterze. A wystarczyłoby założyć jak na ponad 90% przemienników w SP albo 1750Hz albo CTCSS.
Tak więc zaproponowałem że mogę włączyć ton na tym przemienniku i krytykuję, bo ma takie prawo to że jeszcze go tam nie ma.
Chodzi wyłącznie o TON a nie o wyłączenie czegokolwiek, więc polecam dwa głębokie wdechy i czytanie wraz z próbą zrozumienia tekstu czytanego.

Często poza SR2C słyszę również SR4M (ostatnio ma jakieś przejściowe problemy) i dzięki tonom można swobodnie z nich korzystać.
Można? Da się? Tylko trzeba mieć odrobinę dobrej woli a nie mieć w sobie coś z rycerza.