GP antena
Pytanie o......
SP3QDM dostrajasz stopień mocy do "Anteny" ...... a co za skrzynką antenową -polecam pomiary.
Najprostszy pomiar nadajnik, reflektometr ,miernik natężenia pola...w szereg z promiennikiem kondensator zmienny stroimy na max. natężenia pola wokół anteny...sprawdzamy SWR skracamy/wydłużamy promiennik ..... doprowadzamy do SWR1.1......anteny KF i UKF SP6LB.
Mając wyszukane mierniki trzeba się nimi umieć posługiwać i interpretować wyniki.....szkoda pieniędzy ...są bardzo proste metody bez zbędnych wydatków...moje GP mają SWR bliski 1.1...im grubszy promiennik tym bardziej szerokopasmowo antena pracuje....."łuski" miedziane muszą być kupalowe (prasowana miedź z aluminium)....w innym wypadku miedź z aluminium błyskawicznie koroduje.
miejsce złączenia styku dwór rur promiennika zaklejamy plasteliną szkolną ...10/20 lat brak śladów korozji w tych miejscach.
Pozdrawiam Świątecznie
Vy 73!! fb dx !!