Usterka Kenwood TS 50
Witam

Usterka jakgdyby sama sie naprawila ( choc nie do konca ).Najprawdopodobniej przyczyna jest zimny lut. Tak jak pisalem w pierwszym liscie , awaria powstala na wskutek niewlaciwego zasilania. W czasie kiedy radio bylo pod napieciem , przesuwalem je kilka razy po stole i w tym czasie zalaczalo sie i wylaczalo naprzemian.Takie krotkie zaniki zasilania. Powodem byly piny w zlaczu , zarowno w Kenwoodzie jak i we wtyczce zasilajacej. Po sprawdzeniu okazalo sie ze niektore piny cofnely sie do tylu i nie mialem dobrego polaczenia. Rozebralem oba zlacza , poustawialem piny i zalalem klejem epoxy ( tak mi sie wydaje ze jest to epoxy , dwuskladnikowy ) Teraz piny juz sie nie przesuwaja.
Nastepnie zalaczylem radio i okazalo sie ze zle odbiera. Niektore stacje sa slyszane jak gdyby podwojnie , potrojnie itd. Dlatego tez doszedlem do wniosku ze sie uszkodzilo.Wg porad kolegow z forum wszedlem w menu serwisowe i sie okazalo ze ustawienia roznia sie od tych jakie sa w opisie fabrycznym. Probowalem je zmienic ale nie wszystkie sie dalo. Pozniej doszedlem do wniosku ze te ustawienia moga byc indywidualne , dla kazdego odbiornika.
Tak sie zlozylo ze jednego dnia wybralem sie na podworko aby pograc w pilke z synem. Z podworka widac antene i patrzac na dach jej nie zauazylem. Akurat w tym czasie montowali kabel optyczny wiec pomyslalem ze moze "ktos" sie nia zaopiekowal , szczegolnie o balun bo antena to dwa ramiona linki 6 i 10 mtr. ( koledze z innej klatki "zwineli " bezpiecznik 80A ) Po wejsciu na dach okazalo sie za linka sie przetarla w jednym miejscu ( akurat byla blizko komina ) i lezala na dachowkach. Po ponownym rozwieszeniu , radio zaczelo odbierac poprawnie ale od czasu do czasu poziom sygnalu spada. Po kilku minutach powraca na nowo. Tak mi sie juz dzialo , kilka lat temu i okazalo sie ze mialem zimny lut. Dlatego tez teraz mysle ze na nowo "zrobil " mi sie zimny lut i tak teraz dziala.
Probowalem w ustawieniach serwisowych powrocic do ustawien jakie mialem ale niektorych nie moge zmienic. Chodzi glownie o ustawienia czulosci S metra , tutaj wydaje mi sie ze nalezy podac odpowiedzni sygnal na wejscie antenowe i wtedy programowac pamiec.

PRZEJD NA FORUM